comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erol Bulut: 'Tek hedefimiz 29. şampiyonluk'

28 Ekim 2020, Çarşamba 16:07
Erol Bulut: 'Tek hedefimiz 29. şampiyonluk'

Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut basın mensuplarının karşısına çıktı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu'nun da katıldığı basın toplantısında yapılan açıklamaları derledik.

ALİ KOÇ: "GÖNLÜMÜZDEKİ TEK TÜRK HOCA EROL BULUT'TU"
"Hayalim bir hoca seçip, görev sürem boyunca da aynı hocayla devam etmeti ama olmadı. Umarım bu kez olur. Pandemi dönemi bizim için çok fena geçmedi. 5-6 puan daha alıp daha yukarda olabilirdik ama olamadı. Yeni bir hocamız olsun, son 8 haftayı izlesin dedik. Yeni kadromuzu o kursun dedik. Pek çok hocayla görüştük. Gönlümüzdeki tek Türk hoca Erol Bulut'tu. Görüştüğümüz başka hocalar da vardı ama en fazla 4 kişiydi. Erol Bulut da bu arada Alanyaspor ile kupa finaline doğru gidiyordu. Sayın Hasan Çavuşoğlu'nu aradım ve görüşmek için izin istedim. Kendisi görüşmememizi istedi, haklı olarak. Biz de anlayışla karşıladık. Bu sırada incelemelerimiz devam etti ve sonunda anlaşma sağladık."

ALİ KOÇ: "HOCAMIZ KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ BİR TEKNİK ADAM"

"Hocamla, Emre'nin ilişkisini gördüm. Geldikleri şehirler nedeniyle ters adamlar olabilirler ama her şeyi açık yaptık. Hocamız çalıştırdığı takımlarda hep üstüne koyarak devam etti. Fenerbahçe'de kariyerinin zirvesine ulaşacağına inanıyorum. Yıllar boyunca Fenerbahçe'ye hizmet edeceğini düşünüyorum. İki tarafın kimyasının uyuştuğu bir ortam oldu. Hocama her şeyi sordum. Cevapları, yaklaşımı, özgüveni ve gerektiğinde yumruğunu masaya vurması şahsımla çok uyuştu. Kendisini isteyen başka kulüpler de vardı. Biraz daha geç kalsak belki başka takıma gidecekti. Buraya kendi ekibini getirdi. Buraya gelen ekiple, kulübümüzdeki ekip biribiriyle çok iyi anlaştı. Hoca kendisine has biri. Yumuşak göründüğüne bakmayın. Yumruğu masaya vuruyor ve inandığı konularda 'benim dediğim olacak' diyebiliyor."

EROL BULUT: "TEK HEDEFİMİZ 29. ŞAMPİYONLUK"

"Türkiye'nin en büyük kulübünün 4 sene formasını terlettim ve şu an teknik direktörü olarak karşınızdayım. Bunun mutluluğu ve gururunu yaşıyorum. Tek bir hedefimiz var, 29. şampiyonluğu camiamıza yaşatmak. Bu kolay olmayacak. Kısa bir süre içerisinde transferlerimizi yaptık. 4 haftalık bir zamanımız oldu. Allah'a şükürler olsun ilk 6 haftaya baktığımızda güzel bir gidişat var. Eksiklerimiz var, bunları gidermeye çalışacağız. İstediğimiz futbolu birkaç hafta içerisinde oynamaya başlayacağız."

EROL BULUT: "HER FUTBOLCU BİZE LAZIM"

"Mert Hakan Sivas'ta Novak Trabzonspor'da iyi sezonlar geçirdi. Lig uzun bir maraton. Kupa maçları da olacak. Her futbolcu bize lazım. Bazı futbolcu üst üste oynayacak sonra dinlenecek. Herkesin birbirini en iyi şekilde desteklemesi gerekiyor."

EROL BULUT: "BASKIYI BİLMELİSİNİZ"

"Fenerbahçe'de teknik direktörlük yapıyorsanız baskının olacağını bilmelisiniz. Ben bunu bilerek geldim. Futbol sahada oynanıyor. Biz de sahada şampiyonluğa ulaşmaya çalışacağız."

EROL BULUT: "EMRE İLE İDMANLAR YAPTIK"

"Emre, Newcastle'da oynarken benim de oraya transferim söz konusuydu. Emre'nin yanında kalmıştım, birlikte idmanlar yapmıştık. Günde çift idman yapıyorduk. Hoca gönderilince bizim transfer de suya düştü. Benim de baskın bir karakterim var ama konuşarak ilerlemek zorundayız. Fenerbahçe için çalıştığımızı herkes bilmeli."

EROL BULUT: "DURAN TOPLAR ÇOK ÖNEMLİ"

"Haftada 1 kez mutlaka duran top idmanı yapıyoruz. Zaman zaman 0-0 giden maçı 90. dakikada duran topla kazanabiliyorsunuz. Futbolda ana aktör zaten geçiş oyunları. Top sizdeyken ve rakipteyken ne yaptığınız önemli. Burada eksikliklerimiz var. Basit hataları gidermemiz gerekiyor."

EROL BULUT: "KAFAMDAKİ SİSTEMİ TAKIMIMA ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM"

"Malatya'da başladığım ilk teknik direktörlük görevimde eldeki malzemeye göre oyun tarzını gerçekleştirmem gerekiyordu. Benim kafamdaki sistemi takımıma en iyi şekilde anlatmaya çalışıyorum. Yaptığımız transferler de buna yönelik oldu. Biz ne oynatmak istediğimizi çok iyi biliyoruz, buna göre de transferleri gerçekleştirmeye çalıştık. Eksiklikler elbette var ama bunları gidermeye çalışıyoruz."

EROL BULUT: "TÜRKİYE'DE ALTYAPI FARKLI"

"Ben Almanya'da büyüdüm ve altyapı eğitimi aldım. Türkiye'de altyapı daha farklı. Şu anda bu işi en iyi Altınordu yapıyor. Emre Belözoğlu bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. Altyapı için farklı ve uzun vadeli çalışmalar yapılmalı."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)