comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erol Bulut: 'Stoper transferi, şampiyonluk, yeni sistem'

23 Ağustos 2020, Pazar 18:02
Erol Bulut: 'Stoper transferi, şampiyonluk, yeni sistem'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, basın mensuplarıyla sohbet gerçekleştirdi. 

"YOLUMUZ UZUN"
"Yolumuz uzun ama güzel olacağını düşünüyorum. Çok yoğun çalışıyoruz. Futbolcular yorgun ama kamp döneminde bu normal. Ağır çalıştığımız için ağrılarımız oluyor ama hedefimizin ne olduğunu unutmamak gerekir. Yoğun ve disiplinli çalışmamız gerekiyor. Avrupa standartlarına ülkemizde de yaklaşmamız gerekiyor. Benim antrenman programım her zaman yoğunluk olarak son derece üst seviyeye yakın diyebilirim. Bu konuda Alanya'da takımım hiç sıkıntı yaşamadı. Fenerbahçe'de de bunu hedefliyoruz."

"İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK BAŞARISIZLIK"

"İkincilik ya da üçüncülük benim için başarısızlık. Fenerbahçe'nin Avrupa'da olmaması her zaman negatif bir unsurdur. İnşallah seneye gereken yerde yani Şampiyonlar Ligi'nde olacağız.

"STOPER ALACAĞIZ"

"Şu anda Serdar-Zanka üzerinde duruyoruz. Sadık zamanla eski performansını yakalayacak. Çapraz bağ sakatlığından çıkmak kolay değil, bunu zamanında ben de yaşadım. Üç stoper üzerinden gitmek gerekiyor çünkü başka yok ama stoperler kısa zamanda alınacak

"BİR SİSTEM OTURTMAK İSTİYORUZ"

"Bir sistem oturtmak istiyoruz, şu anda deniyoruz. Takıma uygun olan sistemi üzerinde gidiyoruz. İstanbulspor karşısında ‪4-2-3-1‬, dün ise 3-5-2 oynadık. Oynatmayı düşündüğüm sistem ‪4-2-3-1‬ ve 4-3-3. Futbolcular bu değişimde reaksiyonu hemen gösteremeyebilir. Kısa zamanda en iyisini bulmaya çalışıyoruz. Gelecek transferlerden sonra her şeyi bir daha çalışmak gerekecek. Futbolda maç esnasında 5-10 metre kaydığında sistemler değişiyor. Önemli olan sizin futbolculardan ne istediğiniz

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"

Malatya'da zor bir dönemden geçtim ama üstesinden geldik. Avrupa seviyelerine getirdik, geçen sene de Alanya ile bunu başardık. Kupada final oynadık. Vizyonu olmayan bir kişinin bunları başarması kolay değil. Yanıma da hep öyle kişileri aldım. Buradaki hedefimiz belli şampiyonluğu getirebilmek. Futbolcularımız da bu düşüncede."
Kariyeri açısından ilk düşüncesinin Fenerbahçe'yi iyi noktalara getirebilmek olduğuna değinen Bulut, uzun dönemde milli takımın da iyi bir hedef olduğunu söyledi.

"KALECİ TRANSFERİ DÜŞÜNMÜYORUZ"

"Ferdi'ye Türkiye'yi seçmesi gerektiğini söyledim. Doğru kararın Türk Milli Takımı'ndan yana olması gerektiğini söyledim. En doğru vereceği karar Türk Milli Takımı olur. Hem oynama hem de kariyeri açısından." Türk futbolu adına çok yanlış kararlar alındığını ve bunların kendilerine sorulmadığını da vurgulayan Bulut, kaleci transferi konusunda ise "Kaleci transferi düşünmüyoruz. Kalecilerimizi daha iyi noktaya getirebileceğimizi düşünüyoruz."

BU SEZON AVRUPA'DAN 3 TEKLİF ALDIM

"Yurt dışından 2 ayrı ülkeden en az 3 teklif vardı. Bunların ikisi İtalya, biri ise Polonya. Polonya'daki kulüp ise Legia Varşova"

(Sohbet derleme: beIN Sports)

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"