comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erol Bulut: "Net penaltımız verilmedi!"

04 Mart 2021, Perşembe 22:08
Erol Bulut:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, maçın Antalyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.  

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 28. haftasında sahasında Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldı. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"İLK YARI VE İKİNCİ YARI FARKLI MAÇ"

Geçen hafta oynadığımız iyi maç, kazandığımız maç. Bugün ilk yarı, ikinci farklı maç oldu. Maçın ilk yarısına baktığımızda top bizde olmasına rağmen, basit pas hatasından dolayı golü yedik. 

"İKİNCİ YARI DAHA İYİYDİK AMA POZİSYONLARI DEĞERLENDİREMEDİK"

Rakibin de pozisyonları var. Bizim de pozisyonlarımız var. İkinci yarı iyiydik. İlk yarı tam istediğimiz gibi oynayamadık. İkinci yarı daha baskılı oynadık ve pozisyonlara girdik. 

"BU HATALARI YAPMAMALIYIZ"

Kazanmamız gereken maçtı. 1 puan aldık. Önümüzdeki hafta bu şekilde kaybetmememiz gerekiyor. Gittikçe daralıyor. 13 maç kaldı. Rakip de puan kaybetmişti. Önümüzdeki haftalarda bu basit hataları yapmamamız gerekiyor. 

İç sahada rakibin üretkenliği hakkında ne söylemek istersiniz?

"Kendi sahamızda rakip bize genelde 6-3-1 veya 5-3-2 oynuyor. Biz de açmakta zaman zaman zorlanıyoruz. Bugün ilk yarı zorlansak da, Mesut Özil'in pozisyonu var. 1-1 olsa ikinci yarı daha farklı olacak. İkinci yarı yeterince pozisyon yakaladık. Atamadığınız zaman zorlaşıyor. 

"NET PENALTIMIZ VERİLMEDİ"

Maçtan sonra pozisyonu izledim. Veysel'in dizi Pelkas'ın dizine vuruyor. Ayağına basıyor. Bugüne kadar verilmeyen birçok penaltımız var. VAR'da nasıl izleyip karar verdiler bilmiyorum.

Soru: "Deplasmandaki başarıyı iç sahada gösteremiyorsunuz. Nedeni nedir?"

Erol Bulut: "Kendi evimizde rakiplerimiz bize farklı oynuyor. Bugün de Antalyaspor 6-3-1 sistemiyle birinci bölgesine kapandı. Biz bunun çalışmasını hafta arası yaptık. Rakibin yarattığı pozisyondan değil, kendi hatamızdan golü yedik. Pozisyonlara girdik ama değerlendiremedik." 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"