comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erol Bulut açıkladı: "Mesut Özil planı ve Avrupa'daki hedef"

23 Ocak 2021, Cumartesi 22:41
Erol Bulut açıkladı:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, gündemle alakalı konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, A Spor'un sorularını ve gündemle ve takımın son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

"SİSTEM VE FORMAT DEĞİŞEBİLİYOR"
"Sistem maç içinde değişebiliyor. A-B-C planlarımız ver her zaman. Sezon başındaki düşüncem önde baskıydı. Ancak dediğim sistem ve format değişebiliyor."  Büyük takımların yedikleri goller, geçiş oyunlarında. Kaptırılan toplarda rakip sizin arkanıza sarkıyor. Anadolu takımları genelde 6-3-1 sistemiyle oynuyor. Otobosü kalenin önüne çekiyor. Biz yeni bir felsefe belirledik ve bu felsefe ile daha iyi gidiyoruz, kalemize daha az pozisyon veriyoruz. Ancak her maçta bu şekilde oynamayacağız tabii. 

"HEDEFİMİZ AVRUPA'DA BÜYÜK BAŞARILAR"

Biz genelde her şeyi hemen olsun istiyoruz. Zaman lazım. Bİzim tabii hedefimiz sadece Türkiye'de değil, Fenerbahçe'yi Avrupa'da büyük başarılara da taşımaktır. Sadece Caner Erkin üzerinden orta yapıp gol atalım felsefemiz yok. Bütün opsiyonları çalışıyoruz."

"MESUT ÖZİL BİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK"

Mesut Özil bana göe futbolda İlk 10 sırada, 10 numara pozisyonu içinde. Büyük kalite. Mesut Özil bizim oyun felsefemize büyük katkı sağlayacaktır. Hem takım arkadaşları ona, hem Mesut Özil arkadaşlarına yardımcı olacaktır. Futbolda birbirini iyi anlayan oyuncular, kafa yapıları aynı olan oyuncuların bir arada olması önemli. Futbol zekası yüksek, takım arkadaşının özelliklerini iyi bilmen lazım." 

"SİSTEMİ TEK FUTBOLCU ÜZERİNE DEĞİŞTİRMEK ŞU ANDA ZOR"

İyi analiz etmemiz lazım. Mesut Özil takımla sezon başı kampı yaşamadı. Komple sistemi bir futbolcu üzerine şu an değiştirmek zor. O yüzden Mesut Özil bizim şu anki sistemimiz üzerinde yerini en iyi şekilde alacaktır. Etrafında oynayan takım arkadaşları ona yardımcı olmalı. Mesut öyle bir futbolcu ki, top ayağına geldiğinde 3-4 futbolcuyu bağlayan bir oyuncu. Bu bize avantaj sağlayacaktır. 

Kariyer hayaliniz nedir?

Avrupa'ya her teknik direktör gitmek ister. Büyük takımlarda çalışmak ister. Ben zaten Türkiye'nin en büyük takımında sayılıyorum. Avrupa'nın sayılı takımları arasında olan Fenerbahçe'de çalışıyorum. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"