comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erman Toroğlu'nun "Operasyon var" sözleri! Fenerbahçe'den Savcılar ve TFF'ye çağrı

04 Kasım 2019, Pazartesi 19:54
Erman Toroğlu'nun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'dan sonra kulüpten yapılan resmi açıklamada, "Ligde operasyon var." yorumları üzerine "Savcılar ve TFF" göreve davet edildi. Peki Erman Toroğlu neler söylemişti? 

FutbolArena - Fenerbahçe kulübünden gelen "Ligde operasyon var, kurgu var, örgüt var” şeklindeki söylem, açıklama ve iftiralarının, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre açıkça suç teşkil ettiği ortadadır." yönündeki yazılı açıklama gündeme bomba gibi düştü. 

Fenerbahçe'nin yaptığı bu açıklama sonrasında gözler Erman Toroğlu'na çevrildi. Hatırlanacağı üzere Erman Toroğlu geçtiğimiz günlerde A Spor'da, "Bu sene organize işler oluyor" şeklinde konuşmuştu. 
ERMAN TOROĞLU NELER SÖYLEMİŞTİ?

"Ben bu sene bazı şeylere takılıyorum. Görüntü gelmemesine de takılıyorum. Bazı şeylerin, bazı yerlerden kurgulandığı fikrindeyim. Bir yerlerde bir şeyler kurgulanıyor. Eğer bu iş sezon sonuna şimdiden ayarlanmışsa, ligi oynatmayın. Zekeriya kardeşim sen düzgün adamsın, iyi şeyler yapacağına inanıyorum. Bu camiaya dikkat et ama. Bu camia adamı kayığa bindirir ve götürür. Ünsal Çimen ve Oğuz Sarvan'a soruyorum, kulüpler birliğine gidip VAR'a çağırır ve VAR'da karar değiştirirseniz dediniz mi demediniz mi? Ünsal Çimen ve Oğuz Sarvan kendinize gelin, ben sizi tanıyorum. Eyyamdan uzaklaşın. Zekeriya Alp ipleri al eline. Fırat Aydınus ile Koray Gencerler'e şüpheyle bakıyorum. Bu tip hakemleri tutma Zekeriya Alp. Ünsal Çimen ve Oğuz Sarvan'a fazla da uyma. Daha iyilerine ve yenilerine bak. Bir şeyleri bildiğim için konuşuyorum.  "Organize var, ya da bir şey. Trabzonspor tehlikeli olmaya başladı. İyi takım. Boynunu kesecekler. Yayıncı kuruluş görüntüyü verin de yorum yapayım, sokağa çıkamazsınız. O zaman bir tezgah var."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da! 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)