comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erman Toroğlu'na "Kriptolu FETÖ'cü" diyerek meydan okudu

21 Şubat 2018, Çarşamba 15:23
Erman Toroğlu'na

Aydınlık yazarı Rıza Zelyut, Erman Toroğlu'nun kendisini mahkemeye vermesinin ardından "hodri meydan" dedi.

FutbolArena - Aydınlık Gazetesi yazarı Rıza Zelyut ile spor yorumcusu Erman Toroğlu arasında gerilim tırmanıyor. Rıza Zelyut'un Erman Toroğlu için "Kriptolu FETÖ'cü" demesinin ardından Toroğlu mahkemeye başvurdu. Zelyut, kendisine dava açan Toroğlu'na köşesinden bir kez daha seslendi ve "hodri meydan" dedi.

İŞTE RIZA ZELYUT'UN KÖŞE YAZISINDAN BİR BÖLÜM
Adımı anmaya değmez havalarında konuşan bu hakem eskisine, sadece şunu söyleyeyim: Köşe yazılarımı bırak, kitaplarımı yan yana dizsem boyu senin gibi iki adam eder... Benim geçmişimi arayan kütüphanelerde bulur; senin geçmişini arayan da kabzımal dükkanında... Haddini bilmek, en büyük erdemdir.

Niye verdi beni mahkemeye bu çok büyük (!) adam Toroğlu?

"Onu, 2011'deki şike kumpasında FETÖ'nün propaganda elemanı gibi çalışmakla suçladım da ondan. Ve sonrasında da bu tür kripto elemanlardan hesap sorulmasını istedim. Ve yine istiyorum. FETÖ'yü kovuşturan savcıları, Toroğlu gibi kişilerden hesap sormaya çağırıyorum. Bunu yazdım diye bu Zekeriya Öz sevdalısı kumpas savunucusu beni mahkemeye verip para istiyor. Buyursun yine koşsun o mahkemeye... Madem ki tazminat almayı mahkemeler üstünden garantiye bağlamışlar; ben emekli maaşımı her ay aktarırım kendisine...

Ama kendisine tekrar soruyorum: Sen, FETÖ'cü Akın İpek'in kanalında yıllarca bu kumpasa arka çıkan konuşmalar yapmadın mı? O FETÖ'cüden çuvalla paralar almadın mı? Hadi koş yine mahkemeye ver."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.