comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erman Toroğlu yazdı! "Yanal kazandı, Emre kaybetti"

24 Aralık 2019, Salı 09:51
Erman Toroğlu yazdı!

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Fenerbahçe'de Ersun Yanal ile Emre Belözoğlu'nun düzenlediği basın toplantısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 16. haftasında oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş maçında sakatlığı nedeniyle kadroda yer almayan Emre Belözoğlu'nun Ersun Yanal ile tartışma yaşadığı için maç kadrosunda yer almadığı iddia edilmişti. Erman Toroğlu'nun ortaya attığı iddianın ardından derbi sonrası Yanal ile Emre Belözoğlu birlikte basın toplantısına çıkarak bu iddiayı yalanlamıştı. Toroğlu, Sabah Gazetesi'ndeki köşesinde bu konuyu değerlendirdi.

"EMRE'NİN SAKATLIĞI KONUSUNDA EN UFAK AÇIKLAMA YAPILMADI"
"Geçen hafta Fenerbahçe, Sivas'ta yeniliyor. Hem de farktan kurtularak... Maçtan sonra da Fenerbahçe Başkanı, teknik direktörü için zehir zemberek açıklamalar yapıyor. Adres belli, bir tek ismini söylemiyor ve bu hafta Beşiktaş maçı gelip çatıyor. Hafta arasında teknik durumlar yapılıyor, Beşiktaş orta sahası koşuyor, F.Bahçe orta sahası Emre ile fazla direnç gösteremiyor. Bu maçta Emre ilk 11'de başlar mı? Beşiktaş cephesinde de Ljajic 11'de başlar mı tartışmaları yaşanıyor. Emre'nin sakatlığı konusunda kulüp tarafından en ufak bir açıklama yapılmıyor. Kasığından mı, bileğinden mi sakat, bir hafta boyunca hiçbir şey açıklanmıyor."

"ENTERESAN BİR BASIN TOPLANTISI"

Maçtan önce listeler açıklandığında bakıyorsunuz ki, Emre ilk 11'de olmadığı gibi yedekte de yok. Kadrolar açıklanır açıklanmaz yorumlar yapılmaya başlanıyor. Maç oynanıyor, bazı haberler geliyor. Yanal, yayıncı kuruluşa diyor ki, "Ben hiçbir soru almayacağım. Önümüzdeki hafta açıklama yapacağım. Önümüzdeki hafta derken gün vermiyor. Sonra Ersun basın toplantısına çıkıyor, yanında Emre ve Comolli... Buz gibi bakan, vücut dilleri üçünün de enteresan olan bir basın toplantısı. Yanal, "Bu takım antrenörsüz de bu puanları alırdı" diyenler için salvolar yapıyor. Peki Yanal'a sorayım. Bu cümleyi söyleyen kim?

A- Erman Toroğlu
B- Kabzımallar Derneği Başkanı
C- İhracatçılar Birliği Başkanı
D- Bir gazeteci
E- Ali Koç
F- Hiçbiri

Bu konuşmaları yaparsan bu tip konuşmalara maruz kalırsın. Yine geçen hafta yumuşak doku sakatlıklarından bahseden F.Bahçe Başkanı, bir gazetecinin antrenman sahalarını kastederek, "Zeminlerde mi sorun var?" sorusuna, "Hayır yok" diye net cevap veriyor.

"GÖRÜNTÜDE YANAL GÜÇLÜ HALE GELİYOR"

Bu şu demek, 'bu takım düzgün çalıştırılmıyor, hatalı çalıştırılıyor ki, bu sorunlar oluyor.' Anladığım bu.
Bütün bunları üst üste topladığında finalde Ali Koç, Comolli, Yanal ve kaptan Emre dörtgeninde karışıklık olduğu görülüyor. Cüneyt Çakır'ın da yardımlarıyla kazanılan maçtan sonra çarşı karışıyor.

Yanal, kendini çok güçlü hissediyor, "Ben oynamak istiyorum" diyen Emre maçı kaybediyor. Ali Koç taca çıkıyor. Görüntüde Yanal, güçlü hale geliyor, tabii nereye kadar! Yahu kardeşim hiçbir şey olmasa, olay gayet doğru olsa bu tip yorumlar karşısında güler geçersiniz, "Söylenenler hikaye, biz yolumuzda gidiyoruz" dersiniz. Yaşananlardan sonra birbirinize kenetlenip, şampiyonluğa yürürseniz, sizin lehinize olur. Bu olayı fırsat bilip, kâra geçersiniz."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)