comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erdoğan'dan futbol gündemine flaş çağrı: "Bunu kabul edemeyiz!"

15 Şubat 2020, Cumartesi 18:38
Erdoğan'dan futbol gündemine flaş çağrı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde siyasetin futbola karıştığı yönündeki tartışmaları hakkında konuştu ve sosyal medyada, ülkeyi yöneten bakanlara yönelik hakaretlerin peşini bırakmayacaklarını söyledi. 

FutbolArena - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, futbol gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

"BEN FENERBAHÇELİYİM AMA HAKARETLER YENİLİR YUTULUR ŞEYLER DEĞİL"
Ben Fenerbahçeliyim ve aynı zamanda Divan Kurulu üyesiyim. Ancak kalkıp da benim arkadaşlarıma yönelik hakaretler yenilir yutulur şeyler değil. Bakan arkadaşlarımızı bu işin içine bulaştırmak çok ciddi yanlış. Sosyal medyada bu hakaretlerin, iftiraların cezalandırılmasına yönelik bazı kararlar var. Bedelini ödetmeden peşini bırakmayız."

"BAKANLARIMIZ DA FİLANCA KULÜBÜN ŞAMPİYONLUĞUNU TEMENNİ EDİYORUM DEMEMELİ"

Bilip bilmeden herhangi bir bakanımız hakkında "Filanca kulübü destekliyor, bu kulübe tavrı var." gibi yaklaşımları kabullenemeyiz. Bizim tarafsızlığımız çok önemli. Ayrıca benim arkadaşlarım da "filanca kulübün şampiyon olmasını temenni ediyorum." şeklinde söylemde bulunmamalı. Bu sene filanca kulüp şampiyon olacaktır ya da olmalıdır diye asla söylemde bulunmamalıdır. Bizim tarafsızlığımız büyük önem arz ediyor. 

"FUTBOLA SİYASETİ KARIŞTIRMAYIN DEMİŞTİM"

Sosyal medyada ülkeyi yöneten bakanlarımıza yönelik hakaretleri kabul edemeyiz. Bunun cezaları var ve bedelini ödetmeyen bu işin peşini bırakmayız. Ben 1 ay önce Kulüpler Birliği'nde siyaseti futbola karıştırmayın dedim. Şampiyonluk kimsenin tekelinde değil. Bu sene sen olursun, bir sonraki sene başkası olur.

"KİM ŞAMPİYON OLURSA ALKIŞLAMALIYIZ"

Bu konudaki hassasiyetimiz önceliklidir. Sporda bunlara dikkat etmemiz lazım. Ligin de artık son virajında kim şampiyon olursa olsun, hep beraber alkışlamamız lazım. Ondan sonra da inşallah hepsine uluslararası müsabakalarda destek vermemiz lazım.”

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!