comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

En çok hangi takımın taraftarı var?

08 Eylül 2021, Çarşamba 14:40
En çok hangi takımın taraftarı var?

Socios.com'un Türkiye'deki futbol taraftarlarının sosyo-kültürel alışkanlıkları, dijital eğilimlerini öğrenmek üzere başlattığı geniş kapsamlı anket devam ediyor.

FutbolArena - Dijital dünyanın en dikkat çeken global markalarından biri olan Socios.com'un Türkiye'deki futbol taraftarlarının sosyo-kültürel alışkanlıkları, dijital eğilimlerini öğrenmek üzere başlattığı geniş kapsamlı anket devam ediyor. www.taraftarlikanketi.com web sitesi üzerinden yapılan ankette son 2 haftaya girildi. 

GALATASARAY ve FENERBAHÇE REKABETİ DİKKAT ÇEKİYOR
On binlerce taraftarın katıldığı ankette Galatasaray taraftarları %33,8 oranıyla önde giderken, sarı kırmızılıları %33,3 ile Fenerbahçe takip ediyor. Beşiktaşlılar %17,7 ile üçüncü sıradayken, Trabzonsporlular %5,3 katılım oranıyla dikkat çekiyor. 

KAYSERİSPORLU TARAFTARLAR YAKIN TAKİPTE

Türkiye genelinden yapılan katılımlarda Anadolu takımları arasında Trabzonsporlu taraftarların liderliği söz konusu iken, Karadeniz temsilcisini Kayserisporlu taraftarlar takip ediyor. 

ANKARA'DA FENERBAHÇE, İSTANBUL'DA GALATASARAY ÖNDE 

İl bazında katılım istatistiklerine bakıldığında Ankara'da Fenerbahçe taraftarlarının, İstanbul'da ise Galatasaray taraftarların önde olduğu gözlemleniyor.

www.taraftarlikanketi.com web sitesi üzerinden katılım yapılabilen anket 15 gün daha devam edecek. Sonuçlar anket sona erdiğinde, grafikler ve rakamlarla desteklenerek bir rapor halinde spor kamuoyu ile paylaşılacak. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!