comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

"Emre Belözoğlu'nun sportif direktör olması doğru karar"

13 Nisan 2020, Pazartesi 13:52

Spor yorumcusu Şansal Büyüka, Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun sportif direktör olacağı iddialarıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Milliyet Gazetesi'nden Şansal Büyüka, Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun sportif direktörlük görevine getirileceği iddialarını değerlendirdi. Şansal Büyüka, "Başkan Al Koç'a şimdiye kadar yönetimi ve çevresinde kimse, “Hayır başkan” diyemedi. Emre, özellikle transfer döneminde engin futbol bilgisi ile yanlış bulduğu bir başkan kararına mutlaka “hayır” demeli" dedi.

"EMRE BELÖZOĞLU DOĞRU KARAR"
"Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun sportif ve idari direktör olacağı konuşuluyor. Doğru karar... Emre'nin sadece sahada değil, yaşamında lider bir karakteri var. Takımı sarar sarmalar... Futbolcunun halinden de anlar, yönetimin halinden de... Bu işi yapar. Ancak Emre'ye düşen bir başka büyük ve kritik görev var. Başkan Ali Koç'a yeri ve zamanı geldiğinde “dur” diyebilmek, “Hayır başkan” diye atabileceği yanlış bir adıma engel olabilmek..."

"BAŞKAN ALİ KOÇ'A, 'HAYIR' DİYEBİLMELİ"

"Başkan Al Koç'a şimdiye kadar yönetimi ve çevresinde kimse, “Hayır başkan” diyemedi. Emre, özellikle transfer döneminde engin futbol bilgisi ile yanlış bulduğu bir başkan kararına mutlaka “hayır” demeli... Fenerbahçe'ye en büyük hizmet bu olur. Fenerbahçe'de başkan Ali Koç'a, “Bu yanlış” diyebilen bir yönetici çıksa, başkanı ikna edebilse, belki de özellikle transferde bu kadar yanlış adım atılmaz, bu kadar derin hayal kırıklığı yaşanmazdı. Elbette başkan Ali Koç da Emre Belözoğlu'nu sportif ve idari direktör yapacak kadar güveniyor ve kendisine koca bir futbol şubesini teslim ediyorsa, Emre'nin “hayır” dediklerinde düşünmeli, durmalı ve yanlış adım atmaktan vazgeçmeli..."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da! 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!