comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu'nun ilk 3'ü: 'Hagi, Alex, Muslera'

10 Mayıs 2020, Pazar 21:52
Emre Belözoğlu'nun ilk 3'ü: 'Hagi, Alex, Muslera'

Emre Belözoğlu, instagram canlı yayında Arda Turan'ın sorularını yanıtladı. 

FutbolArena - Emre Belözoğlu, Arda Turan'ın instagram canlı yayınına katılarak gündem, futbolculuk kariyeri, geçmiş anıları ve birçok konuya dair samimi açıklamalarda bulundu. 

"YAN YANA OYNADIĞIM EN BÜYÜK OYUNCU FENOMEN RONALDO"
Yan yana oynadığım en büyük oyuncu fenomen Ronaldo. Bir oyuncunun ne kadar büyük olduğunu yan yana oynadığında daha iyi anlıyorsun. Yan yana oynadığında başka bir gerçekle karşılaşıyorsun. Karşı karşıya oynamak arasında fark var. Performanslar değişkenlik gösterir çünkü. İlk idmanımda 7-8 kişiyi çalımlayıp gol atmıştı. Hiç unutmuyorum o günü. Bütün takım durup onu alkışladı. Inter benim için önemli bir tecrübeydi. 

"GALATASARAY'DAKİ GÜNLERİMİ İNKAR ETMEM"

Ben çocukluğumda Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe'nin bir parçası olarak sahadaki, sokaktaki insanlara hissettirerek yaşamak benim için yeterli. Ben Galatasaray'da geçirdiğim günleri de asla inkar etmem. Bunu açıklarım. Ben bunu es geçersem Fenerbahçeliler asıl o zaman beni sevmez. 

"HAGI'YI UNUTURSAK TAŞ OLURUZ"

Hagi'yi unutursak taş oluruz. Bizdeki emeğini unutmam. Alex, Hagi çok büyük oyuncu. Tartışmaya bile gerek yok. Benim gözümde ülkemize gelmiş en büyük oyuncu. Hagi, asker tipte bir oyuncu. Her yere yetişen bir oyuncu. Türkiye tarihinde üç yabancı oyuncu çıkarsam 1 numaraya Hagi'yi koyarım. 2 Alex, 3 Muslera. Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinde son 2-3 sezondaki yegane faktörlerden biri Muslera'dır. 

"FENERBAHÇELİ OLDUĞUMU DİLE GETİRMEKTEN HİÇBİR ZAMAN KAÇINMIYORUM"

Ben Fenerbahçeli olduğumu dile getirmekten hiçbir zaman kaçınmıyorum. Birçok taraftar da bu duyguları içten içe yaşasaydı, bizler bir olmayı en doğru zamanda becerebilen ülkeyiz. Renklerimiz farklı olabilir. İnsanların tepkileri oluyor bize. Biz birbirimizi iyi biliriz. İnsanlar da bizi aslında iyi biliyor. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"