comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu'ndan şampiyonluk hedefi

29 Mart 2021, Pazartesi 13:02
Emre Belözoğlu'ndan şampiyonluk hedefi

Fenerbahçe'de teknik direktör görevine getirilen Emre Belözoğlu, basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut'un gönderilmesinin ardından takımın başına Emre Belözoğlu getirildi. Sarı lacivertlilerde teknik sorumlu Emre Belözoğlu basın toplantısı düzenledi.

"ZEKAMI VE KALBİMİ BURAYA KOYMAYA DEVAM EDECEĞİM"
"Erol Bulut hocamıza burada vermiş olduğu hizmetler, takımımızın bu noktaya gelmesi için çalışkan ruhuyla göstermiş olduğu iradeden dolayı teşekkür ediyorum. Onunla çalışmak çok keyifliydi. Sezon sonu için kafamda hiçbir plan yok. Sahanın içine girdikten sonra yapmam gerekenin ne olduğunu biliyorum. Hem zekamı hem kalbimi buraya koymaya devam edeceğim. Kalan 10 haftalık dilimde taraftarlarımızın yüzünü güldürmek istiyorum. Geçen 30 haftalık dilimde oyunun bize ne kattığını değerlendiriyoruz. İç sahada daha iyi bir takım olmaya çalışacağız."

"EN BÜYÜK TEKNİK DİREKTÖRLERDEN BİRİSİ OLMAK İSTİYORUM"

"Teknik adam olarak herkesin kendine has oyun anlayışı var. Benim hayalim, bu ülkenin yetiştirdiği en büyük teknik direktörlerden birisi olmak. Bana ne görev verilirse verilsin mücadele edeceğim. İnandığım doğrulardan vazgeçmeden yoluma devam edeceğim. Önümüzde 10 maç var. Her puana talibiz. Bu takım çok iyi bir takım. Elimizden geleni yapacağız. Beşiktaş ile aramızda net olarak 5 puan fark var. Oynanmamış maçı 3 puan olarak görmüyorum. Fenerbahçe'nin genlerine daha uygun bir oyun oynatmaya çalışacağız."

"EROL BULUT HİÇ KİMSEYİ İŞİNE KARIŞTIRMADI"

"Biz Erol Hoca ile birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Maç bittikten sonra hayata dair paylaşımlarımızı yaparız. Kendisiyle bugüne kadar oyuncu tercihleri, taktiğiyle alakalı hiçbir konuşma yapmadım. Sayın başkanımız da Erol Hoca'nın işine karışacak hiçbir hareket göstermemiştir. Biz elimizden geldiğince hocamıza destek olmaya çalıştık. Hiç kimse, hiç kimsenin işine karışmadı. Erol Hoca, iyi bir hocaydı ve işine de karıştırmadı zaten. Bunu bir teknik adam için hakaret sayarım."

"İŞİMİZİN KOLAY OLMADIĞINI BİLİYORUZ"

"Samatta çıkış arayan bir futbolcuydu. Bütün takımların da istediği bir oyuncuydu. Cisse bu ligde 20'den fazla gol attı. Ligimizi bilen oyuncular üzerinden ilerlemeyi planladık. Futbolda bazen hesaplarınız tutmaz. Hiç beklemediğiniz bir oyuncudan büyük bir çıkış alabilirsiniz. Ben genel anlamda iyi bir takım kurduğumuzu ama hatalarımızın da olduğunu düşünüyorum. Gerçekçi olmamız lazım. 10 maç oynayacağız, işimizin kolay olmadığını bilerek başaracağımıza inanıyoruz. Yakında teknik ekibimize yurt dışından bir yardımcı hoca katılacak. Türkiye'den bir yardımcı hoca da bir ihtimal katılabilir. İsmail Kartal ile hiçbir görüşmemiz olmadı. Erzurum'dan ayrılmasıyla ilgili hiçbir ilgimiz yok."

"SPORTİF DİREKTÖRLÜK GÖREVİM DE DEVAM EDECEK"

"Şu ana sahaya odaklanmış olsam da Sportif Direktörlük görevime de vakit ayıracağım. Bu işin finansal kısmı da var. Mevcut görevim devam edecek. Bu sene takımı oluştururken bir sonraki yılın hesaplamasını da yapmıştık. Biz hesabımızı sahaya göre yapıyoruz ama aynı zamanda sportif direktörlük görevim de devam etmiş olacak."

"ÜMİT ÖZAT'LA ÇOK FAZLA BİRLİKTE OYNAMADIK"

"Ümit Özat'la çok fazla birlikte oynamadık. Toplasanız 10-15 maç yan yana oynadık. Birlikte oynadığımız döneme hürmeten, hocalık yaptığı dönemde her maç öncesinde kendisine selam vermişimdir. Söylemem gereken çok şey olmasına rağmen bugün konuşmak istemiyorum. Herkesin kendine göre planı belli. Fenerbahçe formasını 1 dakika bile olsa giymiş olan her futbolcu benim için değerlidir. Günün sonunda herkes kendi karakterini belli eder."

"OZAN TUFAN ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCU"

"Ozan Tufan, gelişimine şahit olduğum oyunculardan biri. Eksiklerini gördüğüm zaman hiç çekinmeden söylüyorum. Biraz kızıyor, üzülüyor. O da benim gibi duygusal. Doğru oyunu oynadığı zaman Ozan çok önemli bir oyuncu. Ozan'ın evlilikle beraber hayatının çok iyi bir şekilde ivmeleneceğini düşünüyorum."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"