comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu'ndan Hagi ve Fatih Terim sözleri

29 Ekim 2020, Perşembe 12:37
Emre Belözoğlu'ndan Hagi ve Fatih Terim sözleri

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Hagi ve Fatih Terim hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de sportif direktörlük görevine başlayan Emre Belözoğlu, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az önce konuştum" programına konuk oldu. Emre Belözoğlu, eski teknik direktörü Fatih Terim ve takım arkadaşı Hagi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Belözoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

"HAGI TÜRKİYE'DE GÖRDÜĞÜM EN BÜYÜK FUTBOLCU"
Fatih terim büyük bir teknik adam. Kariyeri de ortada. Her zaman iyi anılarla hatırlıyorum. Başarısının devam etmesini diliyorum. Hagi'yi Alex'ten ayıran Hagi asker bir oyuncuydu. Kaybetmez, mücadele eder. Hiçbir şekilde pes etmez. Hagi'deki kaybetme karşısındaki tahammülsüzlük beni yakalamıştır. Hagi Türkiye'de gördüğüm en büyük futbolcu.

Antrenman biterdi. Bize bağırırdı, "Nereye gidiyorsunuz" diye, beraber bizi çalıştırırdı. O dönemde Hagi'nin bende çok katkısı olmuştu.

"YAPTIĞIM EN ZOR TRANSFER MERT HAKAN OLABİLİR"

(Transfer süreci) Finans, hukuk, iletişim... Burada çok ciddi bir ekip var. Başkanımız, yönetim kurulu, Erol Hoca'mızın da dahil olduğu bir süreci yönettik. Oyuncu transfer ederken bir tek yeteneğine bakıp da oyuncular almayacaksınız. En zor transfer aslında 3-4 tane isim var. Mert Hakan olabilir. Çünkü çok karakterli bir oyuncu. Hem onun hem bizim adımıza zorlu bir süreç oldu. Mert istedi. Bizim de bütçemiz belliydi. Çok farklı sebeplerle tercihi Fenerbahçe oldu.

"GÖKHAN GÖNÜL TRANSFERİ BENİ DUYGULANDIRDI"

Gökhan Gönül transferini bitirdiğimiz zaman Gökhan lig bittikten sonra başkanımızla oturdu konuştu. İlk görüşmeyi ben yaptığım için Gökhan beni duygulandırdı. "Bana çocuk hayalimi yaşattın. Eşim de ben de gözyaşı döküyoruz şu anda" dedi. 

Benim için iyi oyuncu vardır, yaş yoktur.

"KRUSE'Yİ BEN GÖNDERMEDİM"

Kruse'yi ben göndermedim, kendi gitti. Aramızda hiçbir şey olmadı. Ailesinden uzak diye kulüp çok destek oldu. Maalesef bu iyi niyet güzel karşılık bulmadı Max tarafından. 

NAZIM SANGARE AÇIKLAMASI: BİZ HİÇBİR OYUNCUYU KİMSENİN ELİNDEN ALMADIK

Biz hiçbir oyuncuyu kimsenin elinden almadık. Beşiktaş'ın bu sürece dahil olmadığını söylediler. Başkanımız görüşmede 2 kere sordu ve Beşiktaş'ın dahil olmadığını söylediler. Biz bonservisi olan futbolcunun önce kulübüyle görüşüyoruz. Beşiktaş'ta kendi aralarında yaşamış olduklarını söylediler. Bu anlaşmazlıktan dolayı Beşiktaş'ın masada olmadığını söylediler. Biz kendi bütçemize oranla Nazım'la çok uygun anlaşma yaptık. Biz performansa odaklı transferler yaptık. Nazım konusunda net ve samimice söylüyorum, transfer yarışı artık geride kalmalı zaten. Biz o golleri atma derdinde değiliz.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)