comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu: "Şampiyon olacağız"

31 Aralık 2019, Salı 10:10
Emre Belözoğlu:

Fenerbahçe'nin kaptanı Emre Belözoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin 38 yaşındaki kaptanı Emre Belözoğlu, Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok'a özel bir röportaj verdi. Fenerbahçe'nin şampiyonluk mücadelesinden, kişisel yaşamına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, ailesinin futbola devam etmesini istediğini de belirtti.

"SİNERJİYİ HİSSETİM"
"Bazen sezonlar başlar takımlar transferlerini, hazırlıklarını yaparlar, her şey çok yolunda görünür, sisteminiz oturmuş görünür ama futbol sinerjisi yanınızda değilse her ne olursa olsun o sonuca ulaşamazsınız. Bu sene ilk toplanma anımızdan itibaren hepimizin gördüğü, hissettiği; bu sinerjinin bizim yanımızda olduğu, en olumsuz anda dahi hiçbirimiz umudumuzu, inancımızı asla kaybetmediğimiz… Şampiyonluğa susamış bir takım, büyük camiamızın tarifsiz desteğiyle bizler, bu sene bundan asla vazgeçmeyeceğiz!"

"TAKIM RUHUYLA ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"Takıldığımız yerde ayağa kalkıp devam edeceğiz. Bir gün başkanımız ateşleyecek, bir gün taraftarımız, bir gün hocamız, bir gün takımın en genç ismi belkide ama şunu biliyoruz; sahip olduğumuz bu takım ruhuyla biz bu sene şampiyon olacağız! Fenerbahçeli olarak milyonları temsil etmek ve Fenerbahçe'mize hizmet etmek bizim sorumluluğumuz ve omuzlarımızdaki bu sorumluluk bizlere en büyük gücü verecek. Şampiyonluk yolunda omuz omuza bizim yanımızda olan tüm Fenerbahçe camiasının yeni yılını kutluyor, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum."

"HEYECANIMI KAYBETTİĞİM ZAMAN FUTBOLU BIRAKACAĞIM"

"2019'da unutamadığım maçtan bahsedeceksek mutluluklardan bahsetmek isterim. Fenerbahçe formasıyla ilk sahaya çıktığımız maç içeride Cagliari ile oynadığımız, seyirci ile buluştuğumuz maç.
O maça taraftarın gösterdiği ilgi. 4 sene sonra Fenerbahçe forması giydiğim ilk maç itibariyle en mutlu olduğum maçtı diyebilirim. Benim böyle olaylar karşısında heyecanlı olduğumu herkes biliyordur. Ben o heyecanı kaybettiğim zaman futbolu bırakacağım. O yüzden içimdeki heyecan gençliğindeki heyecan kadar mevcut. Tabii ki hayatın gerçekleri var. Yaşımız ilerliyor. Bedenimiz ona göre bir yıpranma yaşıyor. Ama ben genel anlamda içimdeki o heyacanını aynı olduğunu düşünüyorum.""GENÇ BİR OYUNCU KADAR HEYECANLIYIM"

"Genç bir oyuncu kadar aynı heyecanı taşıyorum. Hayatın gerçeklerini de kabul etmek lazım. Sadece o senelerin getirdiği olgunlukla beraber doğru karar verebilme yeteneğimin daha da geliştiğini düşünüyorum."

"EURO 2020'DE OLMAK İSTİYORUM."

"Bu benim için şöyle bir süreç... Saha içi hedeflerim devam ediyor. Hedeflerim arasında kulübümüzü şampiyon yapmak adına saha içi ve dışı ne yapmam gerekiyorsa yapıyorum. Ama performans olarak tamamen sahaya konsantre olmuş durumdayım. Çünkü Avrupa Şampiyonası var. Milli takımla Avrupa Şampiyonasına gitmek istiyorum. Takımın içinde olmak istiyorum. Buraya hep beraber getirdik. Orayla beraber bu işi taçlandırmak istiyorum. Ama net bir kararım yok. Kesinlikle net bir kararım yok."

"AİLEM 'OYNA' DİYOR"

"Olayların akışına bakacağım. Belki dediğin gibi en çok konuşulacak zamanlar Mayıs - Haziran. O zaman da bir karar vereceğim. Birkaç dostum ve ailemle oturup karar vereceğim. Çünkü ailem içindekilerin hemen hemen hepsi oynamamı istiyor. Ben ise bu konuda tam bir karar vermedim."

"AKŞAM 10'DA UYUDUĞUM EFSANE DEĞİL"

"Benim yaptığım aslında hemen hemen her oyuncunun yapması gereken bir durum. Yaşı ilerlemiş her oyuncunun yapması gereken bir durum. Akşam 10'da uyuduğum ise efsane değil gerçek. Keşke değişse saat... Haftanın 4-5 günü 10'da yatıyorum. O işin gerçeği. Bizim evde 22.30 gibi ışıklar kapanıyor. Çocuklar 20.30 - 21.00 gibi yatıyor. Kalkış sabah 06:00 - 06:30 uyanıyoruz hep beraber. Geçte olsa doğruyu bulmuş bir oyuncu olarak yorumlamak lazım. Hayatımın hep periyodunda böyle yaşamadım ben. Evlendikten sonra özellikle dikkat etmeye çalıştım. 29 yaşından sonra bu birazcık bende başladı. Performansıma da olumlu yansıdığını görüyorum bunun. Bunla beraber hayatımda bereketlendi. Çok geç yatıp geç kalkan bir insan olmadım ben. Günün de bereketini alması gerekiyor insanın. O yüzden sabah 06.30'dan sonrasını uyuduğumu hatırlamıyorum son 12 yıldır.""ŞAMPİYONLUK DÖRT BÜYÜK TAKIM ARASINDA GEÇER"

"Ben şampiyonluk yarışında dört büyük takımın olacağını düşünüyorum. Bizim zaten olacağımıza inanıyorum. Sonuna kadar da inşallah kupayı kaldıracak o enerjiye sahip oldumuza inanıyorum. Dört büyüklerin arasında geçeceğini ve onlara yaklaşabilecek Sivas ve Başakşehir olduğunu düşünüyorum. Bu altı takım arasında bu şampiyonluk yarışının gideceğini düşünüyorum. Çünkü artık takımlar çok daha birbirine iyi çalışıyorlar."

"RAKİBİMİZ OLABİLECEK 2-3 TAKIM VAR"

"Ligi iyi bilen hocalar karşılıklı oynuyorlar. Günlük performanslar çok etkin. Bizim için de aynı gerçekler var. Oyuncu kadrosu olarak kim daha uzun metrajlı planlamışsa oyuncu kadrosunu daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda bizim rakibimiz olabilecek kafamda iki üç tane takım var. Ama biz de geçen sene yaşadığımız o travmadan sonra devre arası itibariyle iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum."

"BAZEN ŞAMPİYONLUK YETMEZ"

"Fenerbahçe'de ikincilikler ya da finallere çıkıp kaybetmeler yetmez. Bazen şampiyonluklar yetmez bu kulüpte. Gol kralı olmak yetmez. Ligin en az gol yiyen kalecisi olmak yetmez. En çok asistini yapaN orta saha olması yetmez. Burası başka bir yer başka bir kuvvet. İnsanın içine girdiğinde anlayabileceği bir güç burası. O anlamda bizler bu yarışı sonuna kadar kovalayabilecek kalibreye sahip bir takımız. Rakiplerimiz de ligin ikinci yarısı itibariyle bizi bu anlamda çetin bir mücadele bekliyor."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)