comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu için Beşiktaş gerçeği

01 Mayıs 2020, Cuma 12:24
Emre Belözoğlu için Beşiktaş gerçeği

Milliyet Gazetesi'nden Bilal Meşe, Emre Belözoğlu ile röportaj yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcusu Emre Belözoğlu, Milliyet'ten Bilal Meşe'ye özel bir röportaj verdi. Şenol Güneş ve Milli Takım hakkında konuşan tecrübeli futbolcu, babasının kendisiyle ilgili görüşlerini de anlattı.

"ŞENOL GÜNEŞ SAMİMİ VE ZEKİ BİR İNSAN"
"Birçok teknik adamla çalıştım, hepsinin tarzları farklı ve değerli hocalardı. Ne var ki, Şenol hocamız biraz farklı. Öğretmen, yani eğitmen olması onun en büyük farkı... Biliyorsunuz, öğretmenlerimiz ödevlerimizi eksik yaptığımız zaman bize kızardı, hatta bağırırdı... Belki hocalarımıza içimizden kızardık, ama buna karşın yine de gidip öğretmenimize sarılırdık, bunu her çocuk yapmıştır. Nasıl ki anne ve babamız bize kızar, bağırır, çağırır, daha sonra bağırlarına basarlar ya, aynen öyledir Şenol hocamız. Öğretmenlerimiz hep bize hoşgörülü olurlar, işte Şenol hocamızın da en büyük farkındalığı burada yatıyor, samimi ve de zeki insan. Haaa kızmıyor mu, elbette hatalar yaptığımız zaman kızıyor, sert bir yapısı da var, ama balansı çok iyi ayarlıyor. Diğer bir özelliği ise elde edilen başarıları sahiplenmiyor, tam tersi paylaşıyor, bu da farklı bir başka yönü."

"MİLLİ TAKIM'DA TAM BİR KOLEJ HAVASI VAR"

"2002'yi düşündüğümüzde o kadro hep majör oyunculardan kuruluydu. Yanlış anımsamıyorsam, o ekipte bir ya da iki genç oyuncu vardı, bunlardan biri de bendim. Olgun ve sürekli birlikte oynayan bir ekipti, başarının da temeli burada yatıyordu. Diğer önemli bir faktör ise o ekibin büyük bir bölümü Galatasaray kökenli olmasıydı. Bugün beraber oynama alışkanlığı olmamasına karşın, hem genç hem de yaşlılardan kurulu bir takımız. Buna karşın Genç Milli Takım gibiyiz.. Başka bir deyişle tam bir kolej takımı havası var. İşte bu faktörler bizi bu büyük turnuvaya taşıdı, tabii ki Şenol hocamızın önderliğinde... Takımda çok özel oyuncular var. Tek yürek, tek beden olduk, bu büyük turnuvanın kapısını direkt açtık."

"BABAM BENİ PEK BEĞENMİYORDU"

"Babam iyi futbolcuymuş. Zaten futboldan, futbolcudan da iyi anlıyordu. Hep eleştiriyordu, hatta beni pek de beğenmiyordu geçmişte! Ona göre futbol akılla oynanan bir oyun. Zeki futbolcuları beğenirdi. Neyse ki son yıllarda gözüne girdim de eleştirmeyi bıraktı babam."

"SÜLEYMAN SEBA İSTEMEDİ"

Bilal Meşe, Emre Belözoğlu hakkında Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba ile arasında geçen diyaloğu da paylaştı.

"Ben aslında Emre'yi Zeytinburnu'nun alt yapı takımından tanırım. Çünkü Zeytinburnu'nda oturuyordum. Ve zaman zaman gider, maçları, antrenmanları izlerdim...Orada farkettim Emre'yi...“Bu çocukta gelecek var” dedim; vallahi billahi! Beşiktaş muhabiriyim ya... Hemen gittim Süleyman abiye (Seba) söyledim:“Abi, Emre diye bir çocuk var, müthiş.”Sandım ki “Ya öyle mi? Aferin iyi gelsin” diyecek.Ne gezer!“Hadi ordan sakal efendi!” Bir de fırça attı yani!Niye öyle dedi, neden kestirip attı, hala bilmiyorum! Neticede efsane başkana itiraz edecek halimiz de yok ki!"

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"