comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu: 'Fenerbahçe gönlümün en güzel yerinde'

23 Ekim 2022, Pazar 00:20
Emre Belözoğlu: 'Fenerbahçe gönlümün en güzel yerinde'

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, "Fenerbahçe ömrümün sonuna kadar gönlümün en güzel yerinde olacak. İyi bir ortam yakalanmış gibi görülüyor." diye konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Kadıköy'de konuk ettiği Medipol Başakşehir'i 1-0 mağlup etti. Medipol Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, "Kaybettiğimiz için üzgünüz ama sadece bir maç kaybettik." dedi.

"BUNDAN SONRA İNŞALLAH DAHA İYİ OYNARIZ"
"Öncelikle Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Bizler üzgünüz. Oyunun ritmini belirlediğimiz dakikalarda gidişattan memnundum. İkinci yarının başında 15-20 dakika oyun istediğimiz tempoda giderken, oyun bize dönecekken rakip hoca hamleler yaptı, biz de hamleler yaptık ama onlar karşılığını aldı, biz alamadık. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama sadece bir maç kaybettik. Önümüzde Fiorentina maçı var. Çok daha domine edebileceğimiz, bize alanlar bırakan bir rakibe karşı daha iyisini yapabilirdik. Bu maçtan dersler çıkararak bundan sonraki maçlarda inşallah daha iyi oynarız."

"FENERBAHÇE'NİN OYUNU GÜÇLÜ AMA ZAAFLARI VAR"

"Geçişleri kullanmak istedik. Stoperlere de kenar oyuncularımız baskı yapıyordu. Kenar oyuncularımızdan boşlukları kullanmalarını istemiştik. Fenerbahçe'nin güçlü ama zaafları olan bir oyunu var. Ciddi boşluklar da bırakıyorlar. Bunu değerlendirmek istedik ama sonuç çıkaramadık. Fenerbahçe, 50 bin taraftarının gücünü bize hissettirdi. Biz maça ikinci yarıda da iyi başladık. Rakip hoca hamleler yaptı, ben hamleler yaptım. Öndeki 3 oyuncuyu değiştirdi rakip. Hamlelerden sonra bizim adımıza oyun geriye gitti."

"ERKEN HAMLE YAPMIŞ OLABİLİRİM"

Emre Belözoğlu, "Keny ve Szysz gibi hızlı futbolcularınızı oyuna geç aldığınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Szysz sakatlıktan çıktı. Münir bir haftadır bizimle çalışmıyordu. Sakatlıklar vardı. Bunlar bahane değil tabii. Ben 70. dakikaya kadar oyundan memnundum. Bire birde güçlü oyuncuları tercih etmek istedim. Okaka da pivot görevini yaptı. Yakaladığımız ama değerlendiremediğimiz pozisyonlar var. Hamleler için belki biraz daha bekleyebilirdim. Hatta erken hamle yapmış olabilirim. Belki değişiklik yapmadan oyunu 80-85'lere kadar tutabilirdim."

"BERABERLİĞİ KORUMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ AMA BAZEN OYUN SİZİ ORAYA GÖTÜRÜYOR"

"​​​​​​Biz kazanmak üzere plan yapıyoruz. Beraberliği korumayı düşünmüyoruz ama bazen ister istemez oyun sizi oraya götürür. İstediğiniz kadar üretmeye çalışın, futbolcuların bireysel duyguları bu şekilde ortaya çıkabilir. Saha içerisine bazen istediğiniz kadar müdahale edemezsiniz. Ama oyuncuların isteği ve arzusunu bu şekilde görmedim. Baskı yediğimiz anlarda bile hücumda doğru pasları verebilseydik, daha farklı olabilirdi. Fenerbahçe'nin oyunu güçlü, net bir planı var ama doğru değerlendirecek takımlar için de fırsatlar doğurabilecek bir oyunu var. Onların planı bugün yüzde 60, bizim yüzde 40 işledi."

"İSMAİL'İN PERFORMANSI BENİ MUTLU EDİYOR"

"İsmail Yüksek sizin Fenerbahçe döneminizde transfer edildi. İsmail'in performansını nasıl buluyorsunuz?" sorusunu, "Bir oyuncu için birçok kişi 'Onu ben kazandırdım.' diye kolay cümleler kurabilir. Bence bunlar futbolda karşılığı olmayan cümleler. İsmail, çok yetenekli oyuncuydu. Transferinde menajerinin, oyuncunun, Ali Koç'un payı var. Ben o dönem sportif direktördüm. Biz genelde iyi işleri sahiplenmiyoruz, kötü olanları üstümüze alıyoruz. Geçmişte aynı mevkide oynayan bir ağabeyi olarak, İsmail'in performansı beni mutlu ediyor. Fenerbahçe'nin Türk oyuncu tercihleri her zaman takıma kalite katmıştır. Önünde çok uzun yolu olan, hayatının merkezine futbolu koyan bir kardeşimiz. Futbol, ciddi bir meslektir. Dışarıdan gördüğüm kadarıyla, kendisini geliştirmek ve Fenerbahçe'ye hizmet etmek isteyen birisi. Onun başarılı olması beni mutlu ediyor." şeklinde yanıtladı.

"FENERBAHÇE ÖMRÜNÜN SONUNA KADAR GÖNLÜMÜN EN GÜZEL YERİNDE"

"Benim için Fenerbahçe, Fenerbahçe taraftarı her zaman gönlümün en güzel yerinde olacak. Ömrümün sonuna kadar da öyle devam edecek. Burada yaşadığım günler eşsizdi. Fenerbahçe iyi bir ortam yakalamış gibi duruyor, taraftarıyla da bir sinerji oluşturmuş. Uzun zamandır şampiyonluk gelmiyor, bu da camiada bir sabırsızlık getiriyor. Şu anda kazanıyorlar. Her sene 7-8 oyuncu takıma dahil oluyor. Bu sene kalibresi çok yüksek oyuncular geldi. Fenerbahçe başarılı gidiyor ama sezon çok uzun. Bu sene 3-4 takımın dahil olacağı bir yarış olacaktır. Geçen seneki gibi bir süreç yaşanmayacaktır. Fenerbahçe'nin taraftarıyla bütünleştiğini söyleyebilirim."

"ROTASYON KELİMESİNİ HİÇ KULLANMADIM"

"Benim iyi bir kadrom olduğunu düşünüyorum. Geçen seneden 9 maçı da kattığımızda 30 maçlık bir süreçte yalnızca 2 maç kaybettik. Takımımız iyi bir iş çıkarıyor. Gerçekçi olmak lazım. Fenerbahçe'nin bütçesi ve oyuncu kalitesiyle bizimki aynı değil. Oyun olarak güçlü oyunlar oynadık. Beşiktaş maçında hamleleri yaptıktan sonra oyun geriye gitti. Bugün de öyle oldu. Ben elimdeki kadro için rotasyon kelimesini hiç kullanmadım. Kim oynarsa oynasın elinden geleni yaptı. Takım, ligde ve Avrupa'da iyi gidiyor. Elimde güçlü bir kadro var. Defansta sakatlıklar olması bizi olumsuz etkiledi. Bugün savunmada Mahmut'u kullandık. Hemen hemen her oyuncudan verim aldığımızı düşünüyorum."

"ÜLKE PUANINA FENERBAHÇE İLE BİRLİKTE EN ÇOK HİZMEZ EDEN BİZİZ"

"Başakşehir olarak Avrupa'da yola çıktığımız günden bugüne çok önemli işler yaptık. Ülke puanına Fenerbahçe ile beraber en çok hizmet eden biziz. Şu anda hedefimiz son 16. Takımımız, organizasyona sadık kaldığı sürece biz her rakiple başa baş oynarız. Bizi nereye götürür bilmiyorum. Ben oyuncu grubuna güveniyorum. Kim çıkarsa çıksın herkesle mücadele edebileceğimizi düşünüyorum ama öncelikli hedef son 16. Bu hafta onu yapmaya çalışacağız." (AA)

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!