comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu: 'En büyük rakibimiz Beşiktaş'

12 Nisan 2021, Pazartesi 22:02
Emre Belözoğlu: 'En büyük rakibimiz Beşiktaş'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Gaziantep FK maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 34. haftasında sahasında Gaziantep FK'yı 3-1 mağlup etti. Fenerbahçe Teknik Direktörü Emre Belözoğlu maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"BU OYUNU DAHA UZUN SÜREYE YAYACAĞIZ"
"Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Her şeyden önce Kadıköy'de kazanmak güzel. Burada kazanmanın keyfini futbolcuyken yaşadım. Teknik adam olarak da Allah nasip etti. Oyuncularımızın isteği ve arzusu Fenerbahçe'nin genlerine uygun. İstediğimiz oyunu oynadık. Pozisyonlar bulduk. Pozisyon verdik ama hayatta risk almamak, en büyük risktir. 2-1'den 3-1'e kadar olan süreçten memnun değilim tabii. Bunu konuşacağız. Daha uzun bir sürece yayacağız."

"ŞAMPİYONLUK YARIŞINDAKİ EN BÜYÜK RAKİBİMİZ BEŞİKTAŞ"

"Oyunu bazen dinlendirmek kısmına da geçmemiz gerekiyor. Genel anlamda oyuncularımızın performansından memnunum. Kazanmak güzel. Bazen topun içeri girmesi önemlidir. Son maçta da pozisyonlarımız vardı. Şampiyonluktaki en büyük rakibimizin 45 ile 70 arasındaki ilk şutu gol oldu. Ligin boyu da kısaldı ve 3 puan bu anlamda önemli bizim için. Kazanarak devam etmek istiyoruz."

"FENERBAHÇE'DE ÜMİTLER BİTMEZ"

"Fenerbahçe'nin kendi dinamikleri var. Eski şampiyonluklarına bakarsak hep topa hakim olan bir oyun vardı. Benim yerimde kim olsa bu oyunu oynatmak ister. Her maçın ayrı senaryosu olduğunu düşünüyorum. Büyük fotoğrafta Fenerbahçe'ye sezon genelinde bu oyunu oynatmaya çalışacağım. Fenerbahçe bulunduğu her kulvarda sonuna kadar kupayı zorlar. 7 maçımızı da kazanmaya oynayacağız. Sonrasını göreceğiz. Fenerbahçe'de ümitler bitmez."

"HAKEMLERİ KONUŞMA TARAFTARI DEĞİLİM"

"Bulunduğum konum itibarıyla daha deneyimlemem gereken bir konumdan söyleyebileceğim, bugün biz 10 kişi kaldığımız pozisyonda ilk önce bizim değişiklik hakkını kullanmamız gerekiyordu. Onun dışında hakemlere çok fazla yüklenmememiz gerektiğini düşünüyorum. İşleri kolay değil. Hakemleri konuşarak oyundan uzaklaşma taraftarı değilim. Fenerbahçe formasını 1 dakika giymek bile çok önemlidir. Bunu oyuncularıma anlatmaya çalışıyorum. Onlara verdiğim sürenin kıymetini hissetmeleri yönünde telkinde bulunuyorum. Futbolu bırakalı 1 sene oldu, onlara bu duyguyu hissettirmek istiyorum. Futbolculuk çok güzel bir meslek. Anın kıymetini bilmeleri gerekiyor."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"