comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu: 'Bu düzene karşı daha iyi cevap verebilirdik'

13 Mart 2020, Cuma 18:22
Emre Belözoğlu: 'Bu düzene karşı daha iyi cevap verebilirdik'

Emre Belözoğlu, sezonun genel değerlendirmesini yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, beIN Sports'un konuğu oldu ve bu sezona dair önemli açıklamalarda bulundu. 

"MATEMATİKSEL OLARAK ŞANSIMIZ DEVAM EDİYOR AMA GERÇEKÇİ OLALIM"
Matematiksel olarak şansımız devam etse de gerçekçi olmak lazım. Başarısız bir süreç yaşadık ve sonucunda hocamız ayrıldı. Burada bizler de hatalıyız. Hali hazırda matematiksel olarak şansımız devam etse de fark açılmış durumda. Şampiyonluktan ziyade Türkiye Kupası daha önemli. Ligde de olabildiğinde en yukarıyı zorlamak gerçekçi hedef gibi duruyor. İnşallah Türkiye Kupası'nı da aldığımız takdirde, 1 sene sonra da inşallah Fenerbahçe'ye Süper Kupa oynama fırsatını oluşturacak bir hedef belirlememiz daha gerçekçi olacak gibi.

"FENERBAHÇE KENDİ İÇİNDE BİRLEŞMELİDİR"

"Hepimizin, kendimizi bu anlamda bir kenara itip Fenerbahçe'nin menfaati adına birleşmemiz gereken bir süreç diye hissediyor ve düşünüyorum. Kimden ne görev isteniyorsa, bugün Emre Belözoğlu'ndan kaptan olarak saha içinde teknik ekibe yardımcı olarak bir şey isteniyorsa, ben elimden geleni yapmalıyım. Fenerbahçe, bu süreçte ne olursa olsun kendi içinde ayrışmadan, kendi değerlerini koruyarak ilerlemek istiyorsa, hepimizin arzusu ve isteği buysa, Fenerbahçe kendi içinde birleşmelidir.''

"BU DÜZENE KARŞI SAHADA DAHA İYİ CEVAP VEREBİLİRDİK"


Fenerbahçe'yi yalnızlaştıranlara daha reaksiyonel cevap verebilirdik. Bu düzene daha isyan eder oyunlar sergileyebilirdik. Gelinen noktada, övülecek oyunlarımız kadar, eleştirilecek oyunlarımız da oldu. Son düzlükte kendi üstümüze hataları almakla beraber, karşımızda oluşan bu düzene de karşı koymakta reaksyionel davranamadık. Saha içinde oyunumuzdan memnun değildik, bunları da söylememiz gerekiyor.  

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)