comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emre Belözoğlu: 'Benim futbol anlayışımda bu yok!'

03 Mayıs 2021, Pazartesi 23:10
Emre Belözoğlu: 'Benim futbol anlayışımda bu yok!'

Fenerbahçe A Takım Direktörü Emre Belözoğlu, BB Erzurumspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 39. haftasında ağırladığı BB Erzurumspor'u 3-1 mağlup etti. Fenerbahçe A Takım Direktörü Emre Belözoğlu, BB Erzurumspor galibiyetinin ardından sarı lacivertli takımın ortaya koyduğu performansı değerlendirdi.

EMRE BELÖZOĞLU'NUN BEIN SPORTS AÇIKLAMALARI
"Oyun başlangıcı, iştah mükemmel. Ancak baktığınız zaman rakipler farklı kazanıyor. Onların gol beklentisi 2.80, 2.90'larda. Bizim gol beklentimiz oran 5.00'e yakın. Bir oyun oynamak, inşa etmek kolay değil. Bunu yaparken kazanmak da önemli. Biz rakip ceza sahasına 50 kere giriyorsak 25 kere bizim ceza sahamıza girmeyecekler. Benim futbol anlayışımda bu yok. Biz 15 net pozisyonuna girdik. Ancak 4 net pozisyon vardı. Bunlar da bizim iyi olmayan taraflarımız. Olumlu ve olumsuz taraflarımız var. Ancak futbolun içinden gelen insanlar beni anlayacaktır. Çünkü bir oyun inşa etmek kolay değil. Oyun inşa ederken, kazanmak da önemli. Bunları bir arada yapmak istiyoruz. Devam edeceğiz."

EMRE BELÖZOĞLU KADIKÖY'DE 4'TE 4 YAPTI! BASIN TOPLANTISI:

"Buranın bize vermiş olduğu heyecan duygusu bambaşka. Ben bunu arkadaşlarıma anlatmaya çalıştım. Buranın kalemiz olduğunu söyledim. Oyunu istekli ve coşkulu oynadıklarında ben de taraftarımız gibi onları keyifle izliyorum. Onları bu oyuna ikna etme süremizi biraz daha kısalttık. Oyuncularımız erkenden ikna oldu, keyif alıp keyif verdiler. Bazı şeylerin değişmekte, gelişmekte olduğunu insanların söylemesi bizim için mutluluk verici."

"HENÜZ HER ŞEY MÜKEMMEL DEĞİL"

"Oyunun gelişmesinde oyuncular en büyük pay sahibi. Size de adaletli olmak düşüyor. Yöneticilik vasfınızın devreye girmesi gerekiyor. Ben oyunu yetenekli oyuncularla, ayağına hakim oyuncularla oynamak istiyorum. Her bölgede böyle oyuncular olsun istiyorum. Merkez oyuncularımız ülkemizin kalitesini düşününce çok üst düzeyde. Onları farklı görevlerde değerlendirmeyi düşünüyorum. Onlar da keyif alıyorlar. Pas ve hareketli oyunda doğru ilerlemeleri var. Pas ve hareketli oyunda ciddi gelişim var. Henüz her şey mükemmel değil. Onlarla samimi şekilde duygularımı paylaşmaktan taraf oluyorum. Onun dışında oyunculara bir mesaj verme içinde olduğumu söyleyemem."

"DERBİDEN ÇIKACAK HER SONUÇ BİZİ İLGİLENDİRİYOR"

"Bizim motive olduğumuz bu sene. Hedeflerimiz bitmedi. Sonuna kadar kovalayacağız ve iyi olacağına inancım tam. Derbiden çıkacak her sonucun bizi ilgilendirdiği gerçeğini düşünüyorum ama bizim ne yaptığımızın daha değerli olduğunu söylemek istiyorum. Her maçımızı kazanmak istiyoruz. Herkes artık ligin sonuna gelindiğinin farkında. Her rakibe saygı duyuyoruz. Rakiplerimizin ne yaptığını takip ediyoruz ama bizim ne yapacağımızın çok daha önemli olduğunu düşünüyoruz."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"