comScore
1 / 15

Emre Belözoğlu açıkladı! "Samandıra'nın patronu"

2 / 15
Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun yeni görevi ve sorumluluklarının açıklandığı basın toplantısı düzenlendi.
3 / 15
"Bende emeği olan tüm hocalarıma, Galatasaray altyapısı dahil olmak üzere hepsine teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletiyorum. Aralarında hayatını kaybedenler de var, Allah’tan rahmet dilerim. Her futbolcunun hayalini kurduğu formayı giymesini ve o formayla futbola veda etmesini isterim. Sayın Başkanımızın önderliğinde Fenerbahçe’nin başarılarında pay sahibi olmak istiyorum. O yüzden bugün buradayım. İnsanlar sabah uyandığında mutlu uyanmalarını istiyoruz. Rahmetli İslam ağabeyin dediği gibi Fenerbahçe mutluysa, Türkiye mutludur. Biz buna inanıyoruz."
4 / 15
"Futbolun sorumluluğunu aldıktan sonra bir proje çizdik. Bu süre içerisinde gündeme gelmekten çok rahatsız oldum. Çünkü bunun arkasında çok büyük bir ekip var. Biz bu süreci hep birlikte yürüttük. Bu yapılanma sadece bir kişi üzerinden gitmedi. Ciddi bir planlama yaptığımızı ve doğru işler yaptığımızı düşünüyorum. Transferi hiçbir zaman başarı olarak görmüyorum. Evet, doğru oyuncular getirdik ama saha içerisinde başarılı olmamız gerekiyor. Planlarımızı şu anda şampiyonluk için yapıyoruz ama ilerisi için 5 yıllık planlama yapmak istiyoruz.
5 / 15
Altyapı ile ilgili de daha cesur bir sorumluluk istedim. Yola çıktık, inanıyorum daha iyi olacak. Fakat mutlaka kötü günlerimiz de olacaktır. Önemli olan o günleri de iyi yönetebilmektir. Başkanımız gibi mert ve samimi bir insana yardımcı olmaktan dolayı çok mutluyum."
6 / 15
"Örnek aldığım sportif direktör yok. Türkiye’nin kendi dinamikleri var. Ben kulübede olmayacağım. Samandıra’da bizim liderimiz Erol Bulut. Onun daha rahat ortamda çalışması için gereken şartları oluşturma görevi bizde olacak. Ben, Selçuk Şahin ve Volkan Ballı."
7 / 15
"Kaliteli oyuncuların gelmesi gerekiyordu ama bir de finansal gerçekler var. Getirdiğimiz oyuncuların ortalaması 1 milyon euroya denk geliyor. Bütçeyi küçülttük ve daha da küçülterek devam etmemiz gerekiyor.
8 / 15
Gerçekçi olmamız gerekiyor. Ben Emre Belözoğlu olarak en samimi şekilde yardımcı olmaya çalıştım. Kendi ekibim ve scout ile birlikte transfere beraber karar verdik. Alamadığımız oyuncular da oldu. Mevcutta yapabileceğimiz işlerin çoğunu yaptığımızı düşünüyorum."
9 / 15
"Biz kendi değerlerimizi içimizde büyüterek daha büyük arenalara taşımalıyız. Bizim gönlümüzde Fenerbahçe’nin üstünde bir takım yok ama gerçekçi olmak gerekiyor. Türk futbolunun kaçınılmazı altyapı olmalı. Biz de buna eğileceğiz.
10 / 15
Genç oyuncuların fiziken ayrı oldukları Samandıra - Dereağzı ayrılığını ortadan kaldırmamız gerekiyor. Samandıra’da iki tane elit takımımızın yer alacağı kampüs olacak. Altyapıdaki oyuncular, A Takım’da oynayan abileriyle aynı ortamda olacak. Ben gençlerin potansiyeline çok güveniyorum. Fenerbahçe’nin çıkışının bu olduğuna inanıyorum."
11 / 15
"Benim için motto ’Tanısanız seversiniz’ ya, benim için sahada kazanmak önemlidir. Ben de hatalar yaptım. Her şey geride kaldı, zor da olsa geride kaldı. Bırakmak zordu. Fenerbahçe’ye devam edecek olmak en büyük motivasyonumdu. Fenerbahçe’ye yakışır davranacağım. Fenerbahçe’de kalitesiz oyuncu oynayamaz.
12 / 15
Aldığımız oyuncularda kriter buydu. Kaliteydi. Mevcut aldığımız oyuncuları en çok asist yapan, en çok koşan gibi şeyleri kendi aramızda belirlemiştik zaten. Çok da zor bir şey değil bunu yapmak.
13 / 15
Kalite de yetmiyor bazen. Onun için aidiyat özelliği olan futbolculara baktık. Beklentiler yüksek ama unutulmaması gereken bir şey var.
14 / 15
Bu takım yeni bir takım. Sportif direktör de yeni. Sabır önemli. Ben futbolcuyken bunu pek başaramadım ama sabır çok önemli."
15 / 15