comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Eljif Elmas'ın temsilcisi Napoli transferini anlattı! Ali Koç sözleri

23 Temmuz 2019, Salı 21:18
Eljif Elmas'ın temsilcisi Napoli transferini anlattı! Ali Koç sözleri

Eljif Elmas'ın İtalya temsilcisi George Gardi, Napoli'ye transfer süreci hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'den Napoli'ye 16 milyon avro bonservis bedeli ile transfer olan Eljif Elmas, gelecek sezon İtalya Serie A'da mücadele edecek. Eljif Elmas'ın İtalya'daki temsilcisi George Gardi, transfer süreci hakkında röportaj verdi.
 

Eljif Elmas neden Napoli'yi tercih etti?


TuttoMercatoWeb'e konuşan Eljif Elmas'ın temsilcisi George Gardi, "Müzakereler yorucu oldu. Diğer üst düzey Avrupa kulüpleri de onu istiyordu, bu yüzden Napoli'yi tebrik ediyorum. Ancelotti'nin varlığı çok önemliydi." dedi.

"ANCELOTTİ VE ŞAMPİYONLAR LİGİ FAKTÖRÜ"
Sözlerinin devamında, "Sonuna kadar oyuncuyu transfer etmek isteyen kulüpler vardı. Eljif'in Napoli'de oynama isteği transferi hızlandırdı. Fenerbahçe tarihinin en büyük satışlarından biri gerçekleşti. Ancelotti gibi bir futbol eğitmeniyle çalışmak ve Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Napoli'yi seçti." diye konuştu.

"ÖZELLİKLE İNGİLİZLER İSTİYORDU"

Transfer taliplerini değerlendiren Gardi, "İtalya dışında Avrupalılar, özellikle İngilizler ilgileniyordu. Şimdi gerçek değerini sahaya yansıtmaya çalışacak. Ben onun Napoli'de Avrupa futbolunun zirvesine ulaşma yolunda olgunlaşabileceğine inanıyorum." dedi.

COMOLLİ VE ALİ KOÇ AÇIKLAMASI

Comolli'nin transferdeki etkisi hakkında gelen soruyu yanıtlayan Gardi, "Comolli kesinlikle uluslararası kalitede bir yönetici ancak Fenerbahçe'yi büyütmek için çalışan Ali Koç ile kişisel ilişkim bu transferde etkili oldu" ifadelerini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!