comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Eljif Elmas: "Fenerbahçe'ye vereceğim katkıyı göreceksiniz"

24 Ocak 2018, Çarşamba 09:49
Eljif Elmas:

Fenerbahçe'nin Makedonyalı genç yıldız adayı Eljif Elmas, özel açıklamalarda bulundu. Genç oyuncu transfer süreci ve takımdaki geleceği hakkında önemli açıklamalarda yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin sezon başında Makedonya'nın Rabotnicki takımından transfer edilen Eljif Elmas, kariyerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Fenerbahçe Transfer haberleri FutbolArena'da.


Eljif Elmas'ın Fenerbahçe ile ilgili sözleri


Milliyet gazetesine özel bir röportaj veren 18 yaşındaki futbolcu transfer sürecinde yaşadıklarından Robin van Persie'nin gidişine kadar birçok konuda açıklamalar yaptı.

Eljif Elmas henüz çok genç olduğunu ve Fenerbahçe'ye vereceği katkıyı herkese göstermek istediğini belirtti.
İşte Eljif Elmas'ın Milliyet'teki röportajı

"FENERBAHÇE'Yİ TERCİH ETMEMDEKİ NEDENLERDEN BİRİ DERBİLER"

Fenerbahçe, dünyanın en büyük takımlarından birisi zaten... Elbette Fenerbahçe'yi biliyordum. Çocukken Fenerbahçe'yi izliyordum. Çünkü çok önemli derbiler oynanıyor burada... Fenerbahçe-Galatasaray, Fenerbahçe-Beşiktaş maçlarını izledim hep. O derbilerle büyüdüm. Buraya gelmemdeki en önemli etkilerden birisi, o derbiler. İnşallah ben de artık o derbilerde oynayanlardan biri olacağım.

"LİSANS SORUNU HERKESİN BAŞINA GELEBİLİR"

Bu sadece benim için değil, hangi oyuncu olursa olsun, sıkıntı verecek bir durumdu. Ama o günler de geride kaldı. Artık ilk takımdayım. Ve bundan sonra düşünmem gereken A Takım'a neler verebileceğim. İnşallah hem benim hem de Fenerbahçe için her şey çok güzel olur. Ben, bana düşen her şeyi yapacağım.

"3 HAFTA FENERBAHÇE İLE GÖRÜŞTÜM"

Fenerbahçeli yetkililer geldiler ve baya bir konuştuk. Yaklaşık 3 hafta boyunca hemen her gün görüşmeler oldu. Bu arada Fenerbahçe basketbol takımında oynayan Pero Antic de geldi. Bizim dükkanda; babam, ben, Pero Antic ve Fenerbahçeli yetkililer görüştük sürekli. Ve sonunda buradayım işte.

"HER ŞEY YAVAŞ YAVAŞ OLACAK"

Yavaş yavaş olacak her şey... Daha çok gencim, çok büyük bir takımdayım, çok büyük oyuncularla beraberim. 18'e girdiğim için inanılmaz mutluyum. İnşallah 11'e girdiğim günler de gelecek yakında... O günler geldiğinde oyunumu da, Fenerbahçe'ye vereceğim katkıyı da göreceksiniz. Aykut Kocaman bana çok yardımcı oluyor. Hep yanımda... Ayrıca takımdaki büyüklerim de öyle.

"BAŞAKŞEHİR VE BEŞİKTAŞ MAÇLARI ÇOK ZOR OLACAK"

Gerçekten hepsi de zor rakipler... Lig daha çok uzun.. Ve daha çok zor maçlar var. Dışarıda oynayacağımız zorlu maçlarımız var; Başakşehir, Beşiktaş... Bu 6 hafta bizim için çok önemli. Elimizden gelenin en iyisini değil, çok çok daha iyisini yapacağız. Üste çıkacağız. Ben buna çok inanıyorum. Böyle bir hocamız varken, böyle bir taraftarımız varken, takım içinde böylesine güzel bir hava varken; bunu başarmak çok da zor değil. Her geçen gün, çok daha güzel günler getirecek bizim için ve inşallah şampiyon olacağız. Evet, ligin en kızıştığı dönemde girdim kadroya... Fakat ben, bunu seviyorum zaten.

"ROBİN VAN PERSİE KEŞKE GİTMESEYDİ"

Robin'in gitmesine çok üzüldüm. Çünkü o, büyük bir yıldızdı. Tarihe bakılırsa, herkes onun ne kadar büyük bir yıldız olduğunu görür. Manchester United, Arsenal gibi devlerde, attığı bir çok gol var. Onunla çalışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. 6 aydır ondan çok şey öğrendim. Kadroya girmek elbette beni mutlu etti ama, onun gidişine de o kadar üzüldüm.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)