comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dünyanın en iyi 50 teknik direktörü! Türkiye'den yolu geçen 6 isim

19 Mart 2019, Salı 14:32
Dünyanın en iyi 50 teknik direktörü! Türkiye'den yolu geçen 6 isim

France Football'un dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 50 teknik direktörü listesinde Türkiye'den de yolu geçen isimler yer aldı.

FutbolArena Dış Haberler - Fransa'nın önde gelen medya kuruluşlarından biri olan France Football, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörleri sıralamasını yayınladı. France Football'un yayınladığı sıralamada hiçbir Türk teknik direktör yer almazken, daha önce yolu Türkiye'den geçen 6 teknik adam 50 kişilik listede yer aldı. Milli Takım'ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu da bu listede kendine yer buldu. 
 

France Football'un en iyi teknik direktörler listesi


France Football, gelmiş geçmiş en iyi 50 teknik direktör sıralamasında Türkiye'de şu anda görev alan hiçbir teknik adama listede yer vermedi. Milli Takım'daki görevinden geçtiğimiz aylarda ayrılan Mircea Lucescu, 41. sırada kendine yer buldu. En iyi teknik direktör olarak zirvede gösterilen isim Rinus Michels oldu. Manchester United'ın efsane teknik direktörü Alex Ferguson da listenin ikinci sırasında gösterildi. Pep Guardiola, Jose Mourinho, Zinedine Zidane, Digo Simeone ve Jurgen Klopp gibi son dönemin popüler teknik adamları da listede yer aldı. 

TÜRKİYE'DE DAHA ÖNCE GÖREV YAPAN 6 İSİM LİSTEDE
France Football'un listesinde Türkiye'de daha önce görev yapan 6 teknik adam da yer aldı. Luis Aragones, Guus Hiddink, Vicente Del Bosque, Mircea Lucescu, Tomislav Ivic ve Frank Riijkaard bu isimler oldular. 

Son dakika Avrupa'dan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"