comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dört büyüklerin borcu ve zarar bilançosu! Ali Koç açıkladı

14 Kasım 2018, Çarşamba 19:58
Dört büyüklerin borcu ve zarar bilançosu! Ali Koç açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sporun Geleceği Aydınlık mı? isimli panelde 4 büyüklerin yakın tarithteki borç ve zarar bilançosunu paylaştı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Sporun Geleceği Aydınlık mı? isimli panelde konuşma yaptı. Ali Koç, 4 büyüklerin toplam borcu üzerine verileri paylaştı. 


Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un borcu ne kadar? (4 büyüklerin borcu ne kadar?)


Ali Koç'un sözleri şu şekilde:

Bizim şu anda konuştuğumuz borç sadece finans kuruluşlarına olan borçlar. 2017/18'de 4 büyük kulübün 790 milyon zararı varmış. 4 büyük kulübümüzün birikmiş zararı 900 milyon euro civarında. Finansal borçları baktığımızda 250 milyon euro'dan 672 milyon euro'ya yükseldi. Bugün itibariyle 4 büyük kulüp yıllık 9000 milyon TL faiz ödüyoruz. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Bu borç sıkıntısı olmasa, Fenerbahçe kendi ekonomisiyle sağlıklı bir şekilde yürüyebilir. 
Artık sadece sabırla olacak iş değil. Şimdi zarar ediyoruz, daha fazla borç alıyoruz. Bir sene daha geçiyor, daha fazla zarar ediyoruz. Günü kurtarmak için şampiyon olmak istiyoruz, yatırım yapıyoruz. Şampiyon olamayınca daha fazla zarara giriyoruz. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.