comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dirar'dan flaş itiraf: 'Küme düşebileceğimizi düşündüm.'

17 Mayıs 2019, Cuma 18:09
Dirar'dan flaş itiraf: 'Küme düşebileceğimizi düşündüm.'

Nabil Dirar, Fenerbahçe'nin bu sezonki durumuyla alakalı Fransız basınına konuşurken gelecekte takımda kalıp kalmayacağına dair gelen soruya da yanıt verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçeli futbolcu Nabil Dirar, Fransız basınına verdiği röportajda sarı lacivertli takımda bu sezonu değerlendirdi ve son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Sezonun genel bir değerlendirmesini yapar mısın?
Bu yıl iyi geçmedi ama olumlu anlamda bazı şeyler de yaptık. Neticede yeni bir başkan, yeni bir yönetim ve yeni bir teknkik direktörle başladık. Sezon başlarında pek fazla oynamadık. Ligin ikinci yarısında takıma döndüm. Takımdaki yerimi kazanmayı başardım. Bu yıl herkes için zor oldu. Gelecek yılın, bu yıldan daha iyi olacağını umut ediyorum. 

"TARAFTAR BASKISINDAN DOLAYI SAHADA RAHAT DEĞİLİZ"

Fenerbahçe büyük bir kulüp. Geçen sezonu ikinci sırada bitirdik. Bu yıl daha kötü bir sezon geçirdik. Taraftarların baskısından dolayı sahada rahat olmadığımız bir gerçek. 

Bu sezon uzun süre düşme hattına yakın oldunuz. Bazen en kötüsünü düşündüğün olduğu mu?

Evet. Bunu düşündüm. Çünkü çok şanssız maçlar oynadık. Kazanamadık, gol atamadık ve alt sıralardaki diğer takımların kazandığını gördük. Gerçekten korkmuştuk ama son dönemde kazanmaya başladık ve nefes aldık. 

Bize Türkiye Ligi'ni anlatır mısın?

Brüksel'de Türk mahallesinde büyüdüm. Hafta sonu Türkiye'de maçlar varken ben de izlemeye giderdim. Türkiye'ye giderken bu anlamda hiç tereddüt etmedim. Aklımın hep bir köşesinde vardı zaten. Çok güzel bir deneyim. Statlardaki atmosfer, taraftarların tutkusu çok iyi. Lig de iyi bir seviyede. 

Fenerbahçe'de maddi sıkıntılar olduğu söyleniyor. Gerçekte durum nedir?

Evet ekonomik kriz var. Doğrusu her yerde var. Ancak kulüp bu konuda bir kampanya başlattı ve gayet iyi gidiyor. Sezonu bitirmek için yeterli paramız var. 


Fenerbahçe Haberleri: Dirar Fenerbahçe'de kalacak mı?


Nabil Dirar son olarak geleceğiyle ilgili gelen soruya yanıt verirken, "Şu an Afrika Kupası'na odaklandım. Ondan sonra ne olacağını bilmiyorum. Futbolda her şey olabilir. Fenerbahçe'de 1 yıll sözleşmem var. Bu sezon her şey karmaşıktı. Bu yüzden Fenerbahçe için bir şeyler yapmak istiyorum. Çünkü Fenerbahçe'ye şampiyonluğa geldim ama beklentilerimiz doğrultusunda ilerleyemedik. Dediğim gibi 1 yıllık sözleşmem var. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz." dedi.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)