comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dick Advocaat'ın Hollanda'dan ayrılması kesinleşti

08 Kasım 2017, Çarşamba 20:42
Dick Advocaat'ın Hollanda'dan ayrılması kesinleşti

Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın İskoçya ve Romanya ile oynanacak olan hazırlık maçlarının ardından görevinden ayrılması kesinleşti. 

FutbolArena Dış Haberler -  Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Dick Advocaat'ın, Hollanda Milli takımdaki dönemi de sona eriyor. Hollanda'nın 2018 Dünya Kupası'na katılamamasının ardından Advocaat'ın görevinden ayrılması kesinleşti. 


Advocaat Hollanda'dan ayrıldı mı?


2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde Fransa ve İsveç'in bulunduğu grubu 3. sırada tamamlayan Hollanda Milli Takımı vizeyi alamadı. Bu başarısızlığın ardından Advocaat'ın görevde kalıp kalmayacağı merak edilirken, resmi bir açıklama gelmemişti. 

Hollanda Milli Takımı'nda 9, 14 Kasım'da İskoçya ve Romanya ile oynanacak hazırlık maçları öncesinde Hollanda basınında geçen son dakika haberine göre; Advocaat hazırlık maçlarının ardından görevinden resmen ayrılacak. 
 

Beşiktaşlı Babel Hollanda Milli Takımında


Babel santrfor pozisyonunda oynayabilecek özelliklere sahip olduğunu söylerken, "Top tutmayı bilirim, boş alanlar yaratırım. O pozisyonda nasıl oynanacağını biliyorum. Deportivo'da da oynamıştım ama aslen sol kanat oyuncusuyum. Yine de o pozisyonda oynamam istenirse oynarım" dedi. Bunun güzel bir deneyim olabileceğini de söyleyen Babel, "Yine de hat-trick yapmamı beklemeyin" ifadelerini kullandı.
Dick Advocaat hakkında da konuşan Babel "Son iki maç iyi oynadığımı düşünüyorum ama Dünya Kupası'na gidemediğimiz için üzgünüm, Dick Advocaat emeklilik kararı aldıysa onu en iyi şekilde uğurlamalıyız" dedi.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)