comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Derbiye çıkmayan Beşiktaş ne ceza alacak?

03 Mayıs 2018, Perşembe 21:09
Derbiye çıkmayan Beşiktaş ne ceza alacak?

Fenerbahçe derbisine çıkmayan Beşiktaş ne ceza alacak? Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine çıkmadı ve gözler Beşiktaş'a Fenerbahçe derbisine çıkmadığı için gelecek cezaya çevrildi. 

FutbolArena - Beşiktaş olaylı Fenerbahçe derbisine çıkmadı. 53 dakikada yarıda kalan ve kalan 33 dakikanın oynanmasına karar verilen olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş mücadelesi siyah beyazlı takımın maça çıkmama kararı ile yeniden tatil edildi. TFF kısa süre içerisinde toplanıp Beşiktaş'a verilecek cezayı kararlaştıracak. 
 

Fenerbahçe - Beşiktaş maçı TFF'nin kararı
 

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün yaptığı toplantıda 19 Nisan 2018 tarihinde Ülker Stadyumu FB Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçı ile ilgili kararını verdi.

TFF Yönetim Kurulu, 57. dakikada Hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakası ile ilgili olarak; Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. Maddesi'nin 1. Fıkrası uyarınca, müsabakanın yarıda kaldığı andaki şartlarla tedbiren seyircisiz olarak tamamlanmasına oy birliği ile karar verdi.
 

BEŞİKTAŞ'I HANGİ CEZA BEKLİYOR?
Spor Hukukçusu ve Eski Tahkim Kurulu Üyesi Taner Ünlü, FutbolArena TV'de canlı yayında bağlanarak Beşiktaş'ın maça çıkmaması halinde alacağı ceza hakkında konuştu. Taner Ünlü kurallar ve talimatlara göre, "Resmi müsabakaya çıkmayan takımın 3 puanı silinir ve 3-0 hükmen mağlup sayrılır." diye konuştu. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"