comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Derbilerin ve geri dönüşlerin takımı Fenerbahçe "Kaybetmiyorlar!"

26 Şubat 2019, Salı 00:45
Derbilerin ve geri dönüşlerin takımı Fenerbahçe

Beşiktaş karşısında 3-0'dan geri gelerek 3-3 berabere kalan Fenerbahçe, geriye düştüğü son 5 derbiyi kaybetmedi.

FutbolArena Detay - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında oynanan tarihi derbide Fenerbahçe ile 3-3 berabere kaldı. Ersun Yanal önderliğindeki Fenerbahçe, derbilerdeki geri dönüşlerine bir yenisini Vodafone Park'ta ekledi.
 

Fenerbahçe'nin geri dönüş yaptığı son 5 derbi


Derbilerde pes etmeyen görüntüsüyle dikkat çeken Fenerbahçe, 2017 ila 2019 yılları arasında geriye düştüğü 5 derbiyi de kaybetmemeyi başardı. 7 Mayıs 2015 tarihinde yine Beşiktaş deplasmanında başlayan seri, Vodafone Park'taki tarihi gecede devam etti. Fenerbahçe geriye düşüp kaybetmediği son 5 derbinin 4'ünü Beşiktaş ile oynarken, bu maçların hepsinden beraberlikle ayrıldı.

Fenerbahçe bu süreçte bir diğer ezeli rakibi Galatasaray ile 2 Kasım 2018'de oynadığı maçta geriye düşmesine rağmen derbiyi 2-2 beraberlikle tamamlamıştı.
BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİ


 

Ersun Yanal, Beşiktaş - Fenerbahçe maç sonu açıklamaları


"Fenerbahçe asla bu sıraların takımı değil. Ancak içinize korku ve kaygı girdiğinde yönetmekte zorlanıyorsunuz. Her maç bizim için önemli. Fenerbahçe hangi kulvarda olursa olsun o önemli. Bizim büyüklüğümüz inan Fenerbahçe, inanıyoruz. Hiçbir mazeret üretmeden önümüze bakarak tüm maçları kazanmalıyız."

"ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ŞAMPİYON OLMALIYIZ"

"Taraftar her zaman haklıdır. Çünkü onların inandıkları ve güvendikleri takım Fenerbahçe. Onların verdiği destek her zaman büyük. Türkiye'nin en büyük sivi toplum örgütü diyorum. Fenerbahçe taraftarına layık olmak şampiyonluktan geçiyor. Önümüzdeki sezon şampiyon olmalıyız."

Basın toplantısında Ersun Yanal'a, "Şenol Güneş maçtan sonra Fenerbahçe büyük takımlara karşı daha iyi motive oluyor sözleri için ne söyleyeceksiniz?" sorusu yöneltildi. Ersun Yanal, "Biz büyük takımız. Şenol Güneş de bunu biliyordur." yanıtını erdi. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.


FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)