comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Deniz Çoban: "Ankaragücü'nün ilk golünde el var"

16 Şubat 2020, Pazar 13:06
Deniz Çoban:

Hakem hocası Deniz Çoban, Ankaragücü - Fenerbahçe maçında yaşanan pozisyonlarla ilgili değerlendirmeler yaptı.

FutbolArena - Süper Lig'in 22. haftasında Ankaragücü sahasında konuk ettiği Fenerbahçe'yi 2-1 mağlup etti. Fanatik Gazetesi yazarı ve hakem hocası Deniz Çoban, karşılaşmada öne çıkan pozisyonlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Deniz Çoban, ev sahibi ekibin attığı ilk golden önce elle oynama olduğunu belirtti.

"İLK GOLDE EL VAR"
"Ankaragücü'nün ilk golü öncesi görüntülerde top Sedat Ağçay'ın koluna temas etmiş görünüyor. Elimizdeki açılarla buna şüphe yok! Bu elle temasta VAR müdahalesi gerekir. Bu sene değişen elle oynama kuralına göre de topun ele temas etmesi ihlal için yeterli. Golün iptali gerekirdi. Şunu da belirtmek isterim: Ekrana yansımayan ama VAR odasında temas olmadığını gösteren bir açı varsa, o açının da kamuoyu ile paylaşılması lazım."

"DEVAM KARARI DOĞRUYDU"

"20. dakikada Tolga ceza sahasında yerde kalınca, Fenerbahçeliler penaltı beklediler ancak pozisyonda Tolga kendini çok kolay yere bırakmıştı ve hakemin devam kararı doğruydu. 83'te Muriç'le bir penaltı beklentisi daha vardı, burada da hakemin devam kararı yerindeydi. Mete Kalkavan'nın çıkardığı sarı kartlar yerindeydi ancak göstermediği sarı kartları çok fazlaydı. Serdar Aziz haftalardır sarı kart görmekten' ‘muaf' oynuyordu, bu hafta da ‘sarı kart muafiyeti' devam etti. 64, 71 ve 73'te görmesi gereken sarı kartları görmedi. 43'te Dirar ve 82'de Jailson da sarı kart görmeleri gerekirken, Kalkavan hoşgörülü davrandı ve kartlarını çıkartmadı!"

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!