comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Cüneyt Çakır'ın kararları için kim, ne dedi?

23 Aralık 2019, Pazartesi 10:21
Cüneyt Çakır'ın kararları için kim, ne dedi?

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbide hakem Cüneyt Çakır'ın kararları tartışılıyor.

FutbolArena - Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe sahasında Beşiktaş'ı 3-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrası siyah beyazlı cepheden hakem Cüneyt Çakır'a tepki vardı. Çakır'ın verdiği kararlar tartışmalara yol açarken, hakem hocalarının yorumlarını derledik. 

AHMET ÇAKAR: "BEŞİKTAŞ'IN VERİLMEYEN 2 PENALTISI VAR" (SABAH)
Rebocho'nun sahada pek az kimsenin gördüğü ve hakemin göremediği penaltı VAR yardımıyla Cüneyt Çakır tarafından verildi. Karar doğruydu. F.Bahçe'nin 2. golünden önce Beşiktaş'ın faul itirazı var ama faul yoktu. İki kritik pozisyon var. İlki kornerde Serdar'ın Vida'yı alenen itmesi. Bence penaltıydı. Ayrıca 2. yarıda N'Koudou ceza alanı içinde çekiliyor, forması yarım metre uzuyor ama ne Cüneyt'ten ne de VAR'dan çıt çıkmıyor.ERMAN TOROĞLU: "VIDA'YA YAPILAN NET PENALTI" (SABAH)

"Fenerbahçe maçı hak ederek kazandı amma ve lakin 49'uncu dakikada öyle bir pozisyon var ki skor 2-1 Fenerbahçe lehineyken Serdar Aziz, Vida'yı ceza sahasında grekoromen güreş karışımı yere indirdi. Net bir penaltı! Hadi Cüneyt Çakır pozisyonu görmedi diyelim, eyyy Mete Kalkavan sen yukarıda ne iş yaparsın? Fenerbahçe'nin kazandığı penaltıda çok doğru bir hareket yaparak Cüneyt Çakır'ı çağırdın. Doğru bir karar çıktı. VAR böyle pozisyonlarda var! Ama sizin mantığınız "Bir takıma VAR, diğer takıma YOK" olursa o zaman sizin hakkınızdaki adalet kelimesine şüphe düşer."DENİZ ÇOBAN: "RİVA'DAN UYARI GELMELİYDİ." (FANATİK)

"19'da Fenerbahçe lehine verilen penaltı doğruydu. Gustavo'nun ortasında Rebocho'nun açık ve doğal konumda olmayan koluyla topla oynaması Çakır'ın gözünden kaçtı ama VAR'daki Kalkavan'ın gözünden kaçmadı. 32'de Fenerbahçe'nin Ozan'la kazandığı ikinci gol öncesi Beşiktaşlılar'ın faul itirazı oldu. Caner'e ya da Diaby'ye yapılan bir faul yoktu, gol temizdi. 48'de ceza sahası içinde, topsuz bölgede Serdar, Vida'yı sarılarak düşürdü. Bu fotoğrafa bakıp da ‘faul yok' demek mümkün değil. Çakır topun olduğu bölgeye baktığı için pozisyonu kaçırması muhtemel. Riva'dan bir uyarı gelmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Beşiktaşlılar'ın penaltı beklediği diğer pozisyonlarda hakemin devam kararının doğru olduğunu düşünüyorum."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"