comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Cüneyt Çakır, 2018 Dünya Kupası'nda!

29 Mart 2018, Perşembe 17:14

Cüneyt Çakır ve ekibinin 2018 Dünya Kupası'nda görev alacağı resmen açıklandı

FutbolArena - FIFA Kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır yeniden Dünya Kupası hakem listesinde yer aldı. Cüneyt Çakır ve ekibi 2018 Dünya Kupası'nda görev yapacak.
 

Cüneyt Çakır, Dünya Kupası maçı yönetecek mi?


FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ile yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun, 2018 FIFA Dünya Kupası'nda görev alacak.

FIFA'dan yapılan resmi açıklamaya göre,  Cüneyt Çakır, Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda düdük çalacak. Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. Son açıklana çıklanan listeye göre, 2018 Dünya Kupası'nda 46 ülkeden hakem görev alacak.
 

Cüneyt Çakır'ın Avrupa'daki hakemlik kariyeri


2007'deki U19 Avrupa Şampiyonası'nda düdük çalan Çakır, 2009'daki U21 Avrupa Şampiyonası'nda yarı final, 2011'de Kolombiya'da yapılan FIFA U20 Dünya Kupası'nda turnuvanın açılış maçı ve yarı final maçı da olmak üzere toplam 5 maçta görev aldı. Cüneyt Çakır, FIFA U20 Dünya Kupası Türkiye 2013'te de görevdeydi. Cüneyt Çakır, her iki U20 Dünya Kupası'nın da açılış maçını yönetme başarısı gösterdi. Çakır ayrıca FIFA U20 Dünya Kupası Güney Kore 2017'de de görev yaptı.

Çakır, kariyerinde 2 kez Avrupa Ligi yarı finali ve 4 kez Şampiyonlar Ligi yarı finali yönetme başarısına sahip. Ayrıca aynı sezon içerisinde Şampiyonlar Ligi'nde 2 yarı final yöneten ilk hakem olarak tarihe geçti.

Cüneyt Çakır, Polonya-Ukrayna ortaklığında düzenlenen UEFA EURO 2012'de de görev almış ve aralarında yarı finalin de olduğu 3 maçı yönetmişti. Çakır, 4 yıl sonra Fransa'da düzenlenen UEFA EURO 2016'da da 3 karşılaşmada görev aldı.

Cüneyt Çakır ayrıca 2016 yılında Brezilya'da düzenlenen Olimpiyatlar'da çeyrek final maçını yönetti.

Çakır, Japonya'da düzenlenen FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası 2012'de de Chelsea-Corinthias finalini yönetti.

Brezilya'da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası'na da katılan başarılı hakemimiz, Hollanda ile Arjantin arasında oynanan yarı final maçını yönetti.

Katıldığı turnuvalar ve yönettiği üst düzey maçlarla dünyanın sayılı hakemleri arasında gösterilen Cüneyt Çakır, 2015 yılında Juventus ile Barcelona arasındaki Şampiyonlar Ligi finalini yöneterek tarihe geçmişti. 

Cüneyt Çakır, bugüne kadar 11 turnuva, 10 yarı final ve 2 final yönetme başarısı gösterdi.

Cüneyt Çakır, Bahattin Duran ve Tarık Ongun'u Dünya Kupası'na kadar olan süreçte yoğun bir hazırlık programı bekliyor. Hakem üçlümüz, ilk olarak nisan ayında İtalya'da düzenlenecek seminere katılacak.

Türk futbolu ile ilgili tüm gelişmeleri Türk Futbolu Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.