comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: 'Fenerbahçe sahipsiz değildir.' (Mehmet Uçum kimdir?)

09 Şubat 2020, Pazar 01:40
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: 'Fenerbahçe sahipsiz değildir.' (Mehmet Uçum kimdir?)

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Aytemiz Alanyaspor maçından sonra "Fenerbahçe sahipsiz değildir." açıklamasını yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 21. haftasında konuk ettiği Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Fenerbahçe ile Aytemiz Alanyaspor'un mücadelesine hakem Ümit Öztürk'ün kararları damga vurdu. Fenerbahçe camiasının hedefinde yer alan Ümit Öztürk'e sosyal medyadan tepkiler büyürken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan açıklama geldi.
 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum kimdir?


Sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, hakem Ümit Öztürk'ü hedef alarak operason vurgusunda bulundu.

"FENERBAHÇE SAHİPSİZ DEĞİLDİR"
Mehmet Uçum paylaşımında "Hakemlik bu kadar mı Fenerbahçe aleyhine olur? Bütün kurallar Fenerbahçe aleyhine olunca uygulanır da pozisyon Fenerbahçe lehine olunca uygulanmaz mı? Kim bu operasyonu yapıyorsa haddini bilsin. Fenerbahçe sahipsiz değildir." ifadelerini kullandı.

MEHMET UÇUM KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili olan Mehmet Uçum, 19 Mayıs 1965  Kars doğumlu. Evli. Bir çocukları var. 1982 yılında üniversite eğitimi için Kars'tan İstanbul'a geçti. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yirmi yedi yıl İstanbul'da serbest avukat olarak çalıştı. Ağırlıklı çalışma alanı İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku oldu. Basın Hukuku, Ceza Hukuku, Tazminat Hukuku, İdare Hukuku, Fikri Haklar ve Politik Anayasa Hukuku alanında çalışmalar yürüttü. 25. Dönem Kars Ak Parti Milletvekilliği görevinde bulundu. Halen Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanıdır.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"