comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Caner Erkin ve Gökhan Gönül ligin zirvesinde

25 Ekim 2020, Pazar 23:51
Caner Erkin ve Gökhan Gönül ligin zirvesinde

Fenerbahçe'nin bekleri Caner Erkin ile Gökhan Gönül bu sezon performansıyla fark yarattı. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'de Caner Erkin ve Gökhan Gönül farkı! Sarı lacivertlilerin bu sezon kadrosuna kattığı iki futbolcu ofansif anlamda katkı vermeye devam ediyor. 

Fenerbahçe'nin 3-1 mağlup ettiği Trabzonspor maçında Caner Erkin'in kullandığı kornerlerde duran top organizasyonunda skor üreten sarı lacivertlilerde iki futbolcu, bek performansı olarak ligin en iyileri arasında yer alıyor. 
Caner Erkin, Fenerbahçe formasıyla ligde 6 maçta 3 asist yaparken, Gökhan Gönül ise 5 maçta 1 gol, 1 asistlik performans sergiledi. 

LİGİN EN İSABETLİ ORTA, BAŞARILI KORNER KULLANAN FUTBOLCUSU
Caner Erkin, ligin en fazla isabetli orta açan bek futbolcusu. Başarılı futbolcu Süper Lig'de 6 haftada 15 isabetli ortayla bu alanda lider durumda. Caner Erkin, toplamda ise 58 orta denemesinde bulundu. 6 haftada aynı zamanda 13 kornerle en fazla başarılı korner kullanan oyuncu olan Caner Erkin'in 8 isabetli frikiği bulunuyor. 

GÖKHAN GÖNÜL LİGİN EN FAZLA TOP KAPAN BEKİ

Gökhan Gönül ise hücum dışında savunma anlamında da başarılı bir performans sergiliyor. Tecrübeli futbolcu oynadığı 5 maçta 16 kez top kaptı ve bu alanda ligin en başarılı bek oyuncusu durumunda. Caner Erkin ise 9 top kapma başarısıyla ilk 10 arasında 7. sırada bulunuyor. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!