comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Çağdaş Atan: 'Fenerbahçe şut attı ama pozisyon vermedik'

29 Nisan 2021, Perşembe 23:39
Çağdaş Atan: 'Fenerbahçe şut attı ama pozisyon vermedik'

Alanyaspor teknik direktörü Çağdaş Atan maç sonu "3 topumuz direkten döndü. Fenerbahçe şut attı ama pozisyon vermedik." diye konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 38. haftasında konuk olduğu Alanyaspor ile 0-0 berabere kaldı. Alanyaspor teknik direktörü Çağdaş Atan, Fenerbahçe beraberliğinin ardından beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

"MESUT ÖZİL'İN İKİNCİ YARIDA OLMASI CESUR BİR KARARDI"
"Fenerbahçe 10 kişi kaldıktan sonra başka bir oyun kaldı. Ben 11'e 11 oyundan inanılmaz mutlu oldum. Şiddetli pres yaptık. Sosa'yı neredeyse topla buluşturmadık. Stoperleri ve kalecileri uzun paslara yönlendirip, hücum tazeledik. Derslik bir oyun oynadık. Emre hoca'yı tebrik ediyorum. Onun döneminde iyi oynayan bir Fenerbahçe var. Tabii Erol hoca da iyiydi o anlamda söylemiyorum. Değişen bir oyun yapısı. Mesut'un ise ikinci yarıda oyunda olması bizim için ilginç ama cesur bir karardı. İyi bir oyun oldu. Bitiricilik konusunda sıkıntılarımız var. Bunu çözmeye çalışıyoruz. 3 topumuz direkten döndü. Fenerbahçe şut attı ama pozisyon vermedik. Oyunun geneline hakimdik."

BASIN TOPLANTISI: "KİMSE ALGILARA KANMASIN"

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin kaç puanı olduğunu şu an bilmiyorum. Yemin edebilirim. Siz sordunuz diye yanıtlıyorum. Bizim Alanyaspor olarak yükselen marka değerimiz var. Büyük takımların başımızın üstünde yeri var. Ancak biz hiçbir oyunun parçası olmayız. Bizim kendi kimliğimiz var. Başarılar diliyorum ama kimin şampiyon olacağı beni ilgilendirmiyor. Kimse yapılan algılara aldanmasın, kanmasın. Gün geçtikçe kötü bir duruma düşürüyoruz sosyal medyada. Yazılanları, ithamları anlamak mümkün değil. 

ALANYASPOR BAŞKANI HASAN ÇAVUŞOĞLU: "YENMEK KISMET OLMADI"

"Üç topumuz direkten döndü. Fenerbahçe maçını kazanmak kısmet olmadı. Önümüzde önemli, final gibi üç maçımız var. Beş yıldır her sene üstüne koya koya gidiyoruz. Her sene hedefimiz bir ilçe takımı olarak Süper Lig'de kalıcı Alanyaspor'u oluşturmak. Onu oluşturduğumuzu düşünüyorum. Tabii ki her zaman ligi ilk 10'un içerisinde en iyi yerde bitirmeyi hedefliyoruz. Bu sezon da ligi ilk 10'un içerisinde en iyi yerde bitirmek isteriz."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"