comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Bursaspor, Fenerbahçe'den Allahyar Sayyadmanesh'i kiralıyor

02 Eylül 2019, Pazartesi 11:30
Bursaspor, Fenerbahçe'den Allahyar Sayyadmanesh'i kiralıyor

Transfer atağına kalkan Bursaspor, Fenerbahçe'den genç futbolcu Allahyar Sayyadmanesh'i kiralayacak.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı İranlı futbolcu Allahyar Sayyadmanesh, Bursaspor'a kiralık gönderiliyor. Transfer tahtasını açan Bursaspor, Fenerbahçe'den Allahyar Sayyadmanesh'i kiralamaya hazırlanıyor.
 

Fenerbahçe Transfer: Allahyar Sayyadmanesh Bursaspor'a mı gitti?


Fenerbahçe geleceğe yatırım yaparak yaz transfer döneminin başında İranlı genç golcü Allahyar Sayyadmanesh'i kadrosuna katmıştı. Potansiyeline güvenilen Allahyar'a Bursaspor talip oldu.

Transfer tahtasına kısa süre önce açan ve atağa kalkan Bursaspor, son saatlere girilirken Fenerbahçe'den genç futbolcu Allahyar Sayyadmanesh'i kiralıyor. Sarı lacivertliler, tecrübe kazanması için İranlı futbolcuyu Bursaspor'a vermeye hazırlanıyor. Fenerbahçe, Allahyar Saddahmanesh ile 5 yıllık sözleşme imzalandığını açıklamıştı.
 

Allahyar Saddahmanesh nasıl bir futbolcu? 


Fenerbahçe'nin İranlı golcüsünü değerlendiren FutbolArena yazarı Sinan Yılmaz, Allahyar Saddahmanesh hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.
İran futbolunun geliştiğini söyleyen Sinan Yılmaz, "2018 Dünya Kupası'nda da iyi işler yaptılar. Asya'nın en güçlü futbol ülkelerinden biri durumundalar. Milli Takımlarında da Championship'ten ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden futbolcular var. Allahyar'ın orada şimdiden forma bulması önemli" dedi. 

Sinan Yılmaz, "Bu konuda hep Real Madrid örneğini veriyorum. Varane Real Madrid'e gelmeden önce potansiyelli bir stoperdi ama Real Madrid'te olgunlaştı. Marcelo 20'li yaşlarının başında geldiğinde yetenekliydi ama zirveye Real Madrid'te çıktı. Carvajal ne çok hızlıydı, ne çok teknikti ama Real Madrid'te müthiş bir gelişim gösterdi. Oyuncunun potansiyeli kadar, kulübün o potansiyeli geliştirmesi de önemli. Şimdi Allahyar da Berke gibi gelir burada 1 dakika bile alamaz, küser, geri gider onlar ayrı mesele" ifadelerini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)