comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Burhan Karaçam açıkladı! Fener Ol toplanan para ne kadar? (17 Nisan 2019)

17 Nisan 2019, Çarşamba 12:27
Burhan Karaçam açıkladı! Fener Ol toplanan para ne kadar? (17 Nisan 2019)

Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Fener Ol kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Fener Ol kampanyasında ne kadar para toplandı sorusunun yanıtı haberimizde.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin 4 Nisan 2019'da başlattığı Fener Ol kamapnyasıyla ilgili son durum merak ediliyordu. Sarı lacivertli kulübün başkan yardımcısı Burhan Karaçam, Fener Ol kampanyasıyla ilgili son durumu açıkladı. Fener Ol toplanan para, Fener Ol ne kadar para toplandı, Fener Ol son durum, Fener Ol toplanan para ne kadar gibi merak edilen soruların yanıtlar da belli oldu. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Fener Ol ne kadar para toplandı?


Fener Ol kampanyasıyla ilgili FBTV'de açıklamalarda bulunan Burhan Karaçam, şu ana kadar katılımın 400 bini geçtiğini belirtti. Burhan Karaçam'ın açıklamaları şu şekilde:

"Dün itibariyle kredi kartıyla yapılan işlem sayısı 59 bin. Yurt dışından gelen SMS 33 bin. Gönüllü bireylerden gelen SMS rakamı 322 bini geçti. Her bir işlem 20 lira. Ayrıca kurumsal grupta görüşmeler devam ediyor. İlk 10 gün içerisinde glediğimiz nokta bence çok önemli. Destekler artarak devam ediyor. Dar boğazdan biraz zahmetle, biraz terleyerek çıkacağız diye tahmin ediyorum. Türkiye'de bugüne kadar spor kulüpleri tarafından yapılan kampanyaları katlayarak geçmiş durumdayız."


FENER OL KAMPANYASINDA TOPLANAN PARA

Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam'ın açıkladığı verilere göre şu ana kadar (16 Nisan 2019) 322 bin SMS desteği sonucu toplanan para 6.4 milyon TL. Bunun yanında kredi kartıyla yapılan işlemlerin sayısı 59 bin olarak açıklanırken buradan elde edilen gelir belirtilmedi. EFT/Havale yöntemi ile destek verenlerin sayısı 33 bin olarak açıklanırken, yine buradan da elde edilen gelir açıklanmadı. Burhan Karaçam, Fenerbahçe'nin Fener Ol kampanyasında kurumsal şirketlerle de görüşmelerinin devam ettiği ve buralardan da yüklü miktarlarda bağış alınacağını dile getirdi. 

Öte yandan FutbolArena'nın elde ettiği bilgilere göre, 16 Nisan 2019 tarihi itibariyle 10 bin TL ve üzeri yüklü bağış yapanlar hariç ulaşılan rakam 30 milyon TL seviyesine ulaştı.
 

Fener Ol kampanyasına nasıl para gönderilir? (Fener Ol SMS bedeli)


Fenerbahçe taraftarları Fener Ol kampanyası ile ilgili internet ortamında destek yöntemleri hakkında araştırmalar gerçekleştieriyordu. Fenerbahçe, 'Fener Ol' kampanyasına destek yöntemlerini açıkladı.

Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasının SMS bedelini 20 TL olarak belirledi. FENER OL yazıp 1907'ye SMS gönderen destekçiler sınırsız katılım gösterebilecek. Aynı zamanda kredi kartı ve kulübün resmi siteden açıkladığı banka hesaplarına isteyenler bağış yapabilecek.

En düşük bağış bedeli 1 TL olarak belirlendi. Kampanya için 1 milyar TL ve 1 yıl süre için izin alındı. Hem gerçek kişiler hem de kurumlar kampanyaya "bağış", "sponsorluk" ve "reklam" şeklinde katılabilecek. Kampanya için 1 yıl süre alındı. 31 Mayıs'a kadar 500 milyon TL, bir yıl içinde de 1 milyar TL toplanması hedefleniyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (16 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.