comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Burak Yılmaz'dan Mesut Özil'e olay gönderme: 'Milli takım'

22 Ocak 2021, Cuma 20:27
Burak Yılmaz'dan Mesut Özil'e olay gönderme: 'Milli takım'

Milli futbolcu Burak Yılmaz, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferi hakkında gelen soruya verdiği yanıtla dikkat çekti.

FutboArena - Lille'de gollerine devam eden milli futbolcumuz Burak Yılmaz, Beşiktaş'tan ayrılmasının her iki tarafa iyi geldiğini söyledi. Fanatik Gazetesi'ne konuşan Burak Yılmaz, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferi hakkında gelen soruda milli takım göndermesinde bulundu.

"EN İYİ KADRO BEŞİKTAŞ'TA, ŞAMPİYONLUKTA BİR ADIM ÖNDE"
"Beşiktaş'tan ayrılmam iki taraf için de gerekliydi. Ben her zaman kontratlarımın karşılığını fazlasıyla vermiş biriyim ama aldığım ücretler gündeme geldiğinden itibaren bu gerekliydi. Bakıyorum ki bu ayrılık iki tarafa da iyi gelmiş. Beşiktaş'ı zevkle izliyorum. Şampiyonluk yarışında bir adım önde görüyorum. En iyi kadro Beşiktaş'ta. Larin'den böyle bir patlama bekliyordum."

"HULK UMARIM BEŞİKTAŞ'A GİDER"

"Hulk ile alakalı benim görüşüm ne olabilir ki... İyi, kendini kanıtlamış bir oyuncu. Umarım Beşiktaş'a gider, iyi oynar. Çok iyi bir hava yakalandı umarım bu hava bozulmadan takımın içine adapte olur ve katkı sağlar. Çin'de de beraber oynadım ve özel bir oyuncu."

"GALATASARAY'DA SCHALKE'YE ATTIĞIM GOLÜ UNUTAMAM"

"Çok güzel hatıralar bırakan gollerim var. Schalke'ye deplasmanda attığım gol, Schalke'ye içeride attığım gol, Sivas'a attığım frikik golü... Tek bir seçim yapacaksam Galatasaray'da forma giyerken Schalke'ye deplasmanda attığım gol."

"HAYATIMIN ŞOKUNU BEŞİKTAŞ'TA YAŞAMIŞTIM"
"Beşiktaş'tan gönderildiğim an var. 21 yaşındaydım altyazıdan öğrenmiştim. Galatasaray'dan Çin'e gittiğim an var. O zaman da değişik duygular hissetmiştim. Galatasaray'dan Çin'e gitmem kendi tercihim olarak yorumlandı. Hiç kimseyi suçlamıyorum. Ama hayatımın şokunu Beşiktaş'tan Manisa'ya gönderildiğim gün yaşamıştım."

FENERBAHÇE'NİN MESUT ÖZİL TRANSFERİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?

"Mesut Özil'e başarılar dilerim ama benimle birlikte A Milli Takım forması altında savaşmış, mücadele etmiş futbolcularla ilgili soru varsa onları yanıtlarsam daha doğru olur." 

BURAK YILMAZ'IN SÖZLERİ HAKKINDA

Reha Kapsal: "Burak Yılmaz'ın neden böyle bir şey dediğini anlamadım. Doğru bir söylem mi? Kesinlikle değil. Burak'ın bunu söylemesi bir sporcu olarak doğru değil. Mesut Özil, Uygur Türklerine yapılan zulme karşı tepki verdi. Burak Yılmaz'a hiç yakışmamış. O zaman insanlar şunu sorar. Madem o zaman sen bu kadar milli takımı düşünüyordun, 2016 Fransa'da bir sürü olaylar yaptınız. Para, prim. Madem  (A Spor)

Erman Toroğlu:  Burak Yılmaz konuşuyor güzel de. Burak bunu konuşurken Almanya'da doğmuş Mesut Özil'in yetişirken şartlarını biliyor mu? O zaman Almanya'da, Türkiye'de futbol temsilcisinin neler olduğunu biliyor mu? O şartlarda kendisi olsa ne yapardı? Almanya mı yoksa Türk Milli Takımı'nı mı seçerdi? Tahmin ediyorum o şartlarda Burak Yılmaz da Almanya Milli Takımı'nı seçerdi. Mesut Özil'in Alman Milli Takımı'nda gazeteci dövdüğünü hatırlamıyorum. Bizim futbolcuların sabah 6 7'ye kadar kumar oynadığını, hastane bastığını, silah çektiğini biliyorum. Mesut'ta onları hiç okumadım. Kendimize de bakmalıyız. 

ALİ KOÇ'TAN BURAK YILMAZ'IN AÇIKLAMALARI HAKKINDA (BEYAZ TV)

Burak Yılmaz özelinde konuşmayayım. Burak'ın başarıları var. Eminim kendisi de akşam yatarken üzülmüştür. Tabii genel olarak Mesut Özil'i yıpratma çalışması var, evet. Sağlık olsun. Bu Mesut Özil'i daha da kamçılayacaktır." 

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"