comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

Bülent Korkmaz, Fenerbahçe performansıyla tarihe geçti

14 Mart 2020, Cumartesi 23:14
Bülent Korkmaz, Fenerbahçe performansıyla tarihe geçti

Bülent Korkmaz, Süper Lig tarihinde Yılmaz Vural'a ait olan Fenerbahçe rekorunu tekrarladı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 26. haftasında Konyaspor'a deplasmanda 1-0 mağlup oldu. Süper Lig'de bu sezon Antalyaspor ve Konyaspor ile Fenerbahçe'yi mağlup eden teknik direktör Bülent Korkmaz, Yılmaz Vural'dan sonra bunu başaran ikinci isim oldu.
 

Fenerbahçe'yi aynı sezonda 2 kez yenen teknik direktörler


Opta verisine göre Bülent Korkmaz, Yılmaz Vural'dan sonra Fenerbahçe'yi lig tarihinde aynı sezonda iki farklı takımla mağlup eden ikinci teknik direktör ünvanını kazandı. Süper Lig tarihine geçen Bülent Korkmaz, Konyaspor'dan önce bu sezon Antalyaspor ile Fenerbahçe'yi Kadıköy'de 1-0 yenmişti.

BÜLENT KORKMAZ KARİYERİNE REKOR EKLEDİ
Galatasaray'ın eski futbolcusu Bülent Korkmaz, Fenerbahçe karşısında elde ettiği başarıyla teknik direktörlük kariyerine bir rekor ekledi. Bu sezon 2 farklı takımla Fenerbahçe'yi mağlup eden Bülent Korkmaz, Konyaspor ile çıktığı son 4 maçta sadece 1 kez kaybetti.BÜLENT KORKMAZ: "BÖYLESİ DAHA ANLAMLI OLDU"

Maç sonu muhabirin "Fenerbahçe'yi bu sezonda iki farklı takımla 2 kez yendiniz. Neler söylersiniz?" sorusunu yanıtlayan Bülent Korkmaz, "Hangi takımı yendiğinizden itibaren kazanmanız önemli. 9 kişiyle galip gelmek daha da anlamlı oldu. Ancak burada kalmamalıyız. Bu maç geride kaldı." dedi.

Konyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz maç sonu demecinde "11'e 11 oynarken Fenerbahçe'nin pozisyonu yoktu. 9 kişi kaldıktan sonra da Fenerbahçe gibi çok büyük bir camiaya karşı gol yemeden maçı kazandık. Böylesi daha anlamlı oldu." ifadelerini kullandı.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!