comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Beşiktaş ve Fenerbahçe'den 300 puan! Galatasaray'a büyük fark

09 Ekim 2018, Salı 13:09
Beşiktaş ve Fenerbahçe'den 300 puan! Galatasaray'a büyük fark

Spor Toto Süper Lig'de son 10 sezonda Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın deplasmanda son 10 sezon ve bu sezon topladığı puanları mercek altına aldık. 

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Galatasaray, Antalyaspor'u deplasmanda 1-0 yenerek liderlik koltuğunu kimselere bırakmazken Beşiktaş ve Fenerbahçe'de mücadeleleri beraberlikle bitirdi. Peki son 10 yılda üç büyüklerin deplasmanda topladıklarını puanlar ne seviyede? Detaylar haberimizde.
 

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın deplasmanda topladıkları puanlar


Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın son 10 sezondaki deplasman maçlarına baktığımızda oynanılan 170 mücadelede Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın bu sezon oynadıkları deplasman maçlarıyla birlikte aynı puanı alması dikkat çekti.

Geride kalan 10 yıllık süreçte Fenerbahçe deplasmanlarda oynadığı maçlarda 297 puanla bu alan Beşiktaş ve Galatasaray'ın önünde yer aldı. İkinci sırada ise Beşiktaş 3 puan geride 294 puanla Fenerbahçe'yi takip etti. Ancak bu istatistiklere bu sezon deplasmanda alınan puanlar da ekleninde Fenerbahçe (3) ve Beşiktaş (6) 300 puanda birleşti.
Galatasaray ise son 10 sezonda deplasmanlarda biraz daha fazla sorun yaşayn takım oldu. Bu sezon deplasmanda 6 puan toplayan Galatasaray son 10 sezonun puanları da dahil edildiğinde 276 puanla ezeli rakiplerini geriden takip etti.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.