comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Beşiktaş tekniğine, Fenerbahçe fiziğine güveniyor

22 Şubat 2018, Perşembe 19:02
Beşiktaş tekniğine, Fenerbahçe fiziğine güveniyor

Beşiktaş ile Fenerbahçe, Süper Lig'in 23. haftasında karşı karşıya gelecek bu maç öncesi iki takımı mercek altına alıyoruz.

FutbolArena Analiz - Beşiktaş ile Fenerbahçe, Süper Lig'in 23. haftasında Vodafone Park'ta karşı karşıya gelirken bu maç öncesinde iki takımın özelliklerini mercek altına alıyoruz. 

BEŞİKTAŞ ŞUT ATIYOR, ATTIRMIYOR
Whoscored verilerine göre Beşiktaş Süper Lig'de kalesine en az şut çektiren takım, 90 dakika başına 9.9 şut izni veren Beşiktaş'tan sonra kalesine en az şut çektiren 2. takım da Fenerbahçe. Sarı lacivertliler de 10.1 şuta izin veriyor. Süper Lig'in en iyi savunma yapan iki takımının maçını izleyeceğiz. 

Beşiktaş lider Başakşehir ile birlikte 21 golle en az gol yiyen takım olurken Fenerbahçe de 24 golle en az gol yiyen 3. takım konumunda. 

Öte yandan Beşiktaş Süper Lig'de maç başına 17.9 şutla en çok şut atan takım olurken, 13.6 şut atan Fenerbahçe bu konuda 3. sırada yer alıyor. İbabetli şutta da Beşiktaş lider, Fenerbahçe ise 5. sıraya kadar geliriyor. 

BEŞİKTAŞ BİTİREMİYOR

Buna karşın Beşiktaş hem en çok şut, hem de en çok isabetli şut atan takım olmasına rağmen 41 golle ligin en çok gol atan 3. takımı. Fenerbahçe ise 44. golle Beşiktaş'tan daha çok gol attı ve 2. sırada.


En çok dripling yapan takım Fenerbahçe


Fenerbahçe Süper Lig'in en çok dripling yapan takımı olurken 90 dakika başına 12.8 dripling yapıyorlar. Beşiktaş ise daha çok pasla oynuyor. 

Driplingte 8. olan Kartal, pas isabet oranında Başakşehir'in arkasından 2. ve topa sahip olma oranında da ligin zirvesinde yer alıyor. 

FENERBAHÇE AGRESİF 

Öte yandan Fenerbahçe ligin en çok top kapan takımlarından biri durumunda ve aynı zamanda ligin en çok faul yapan takımlarından biri de Fenerbahçe.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.