comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Beşiktaş maça çıkacak mı? (FB BJK maçı 3 Mayıs 2018 kupa maçı oynanacak mı?)

02 Mayıs 2018, Çarşamba 12:44
Beşiktaş maça çıkacak mı? (FB BJK maçı 3 Mayıs 2018 kupa maçı oynanacak mı?)

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkacak mı? Tüm spor kamuoyu ve aynı zamanda taraftarlar son günlerde bu sorunun cevabını çok merak ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun 3 Mayıs Perşembe günü 57. dakikadan itibaren oynanacağına karar vermesinden sonra Beşiktaş kulübü, bu karara itiraz ederek resmi internet sitesinden maça çıkmayacaklarını açıkladı. Peki Beşiktaş, Fenerbahçe maçına gerçekten çıkmayacak mı? Fenerbahçe - Beşiktaş kupa maçı oynanacak mı? 

FutbolArena - Süper Lig 31. haftasında deplasmanda Galatasaray'a 2-0 mağlup olarak şampiyonluk yarışından uzaklaşan Beşiktaş, moraller oldukça bozuk. Siyah beyazlı takımda ise şu anda gündem Fenerbahçe! Zira tüm spor kamuoyu Beşiktaş'ın, Perşembe günü Fenerbahçe maçına çıkıp çıkmayacağını merak ediyor.


Fenerbahçe - Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası maçı haberleri


Beşiktaş yönetimi son olarak Tahkim Kurulu'na itiraz dilekçesini gönderirken, bu itirazın öncesinde spor kamuoyunda ve özellikle internet ortamında Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkacak mı ve Beşiktaş çıkacak mı? sorusu araştırılmaya başlandı. Normal şartlarda 3 Mayıs Perşembe günü oynanması beklenen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesinde Beşiktaş yönetimi, Beşiktaş maça çıkacak mı diye merak edenler için hem internet sitesinden, hem de KAP'a yaptığı açıklamada Fenerbahçe derbisine çıkmayacağını kamuoyuna bildirmişti. 

Beşiktaş cephesi kamuoyuna karşı bu kadar keskin ve net açıklamalar yapmasına rağmen Fenerbahçe cephesi ise Beşiktaş'ın maça çıkacağını düşünerek, resmi internet sitesinden "Beşiktaş maçının hazırlıkları devam ediyor." şeklinde antrenman fotoğrafları paylaşmaya devam ediyor. Beşiktaş ve Fenerbahçe cephelerinden gelen açıklamalar birbirinden bu kadar bağımsız olunca, 3 Mayıs Perşembe gününün yaklaşmasıyla birlikte Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkacak mı? sorusunun cevabı çok daha fazla merak edilmeye başlandı. 

BEŞİKTAŞ NE AÇIKLAMA YAPMIŞTI?

Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play' (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur. 115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız. Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.


 

Fenerbahçe - Beşiktaş maçı oynanacak mı?


TFF'nin 3 Mayıs Perşembe günü oynanacağını açıkladığı Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesi siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçe derbisine çıkmayacağız." ifadelerine yer verilirken, Fenerbahçe cephesi ise Beşiktaş'ın bu kararının inandırıcı olmadığı yönünde görüş bildirdi. Özellikle Kasımpaşa - Fenerbahçe maçının ardından teknik direktör Aykut Kocaman, "Beşiktaş'ın bu kararını pek inandırıcı bulmuyorum. Bir yerlere mesaj olarak görüyorum. Bence Beşiktaş sahaya çıkacaktır." diye konuşmuştu. 

SİYASİ BASKI İDDİALARINI BEŞİKTAŞ YALANLADI

Beşiktaş'ın Fenerbahçe derbisiyle ilgili aldığı karardan sonra sonra gündeme gelen bir diğer gelişme ise siyasi baskı olduğu iddia edilmişti. Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fikret Orman'a maça çıkmaları yönünde baskı yaptığı iddialarını Beşiktaş kulübü yalanladı ve resmi internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Bugün sosyal medyada ve bazı medya organlarında bir dedikodudan yola çıkarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanımız Fikret Orman'ı arayarak kupa maçına çıkma yönünde baskı yaptığını iddia eden haberler tamamen asılsızdır Camiamızın ve kamuoyunun bu maksatlı ve yalan haberlere itibar etmemesini rica ederiz.Tüm bu gelişmelerin ardından Fenerbahçe - Beşiktaş maçının oynanıp oynanmayacağı konusunda sarı lacivertli kulübün son tavrı, maç oynanacakmış gibi hazırlık yaparak karşılaşma saatinde statta olacağı öne sürüldü. AA'nın haberine göre Fenerbahçe kulübü maç saatinde Beşiktaş'ı sahada bekleyecek. Beşiktaş kulübünün ise Tahkim Kurulu'na itirazından sonra geri adım atacağı iddia edilirken, Fikret Orman ve yönetiminin bu konuda kararlı oldukları öğrenildi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

BEŞİKTAŞ'IN İTİRAZ DİLEKÇESİNİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"