comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Bankalar Birliği ile kulüpler arasında yeni anlaşma

19 Mart 2021, Cuma 16:48
Bankalar Birliği ile kulüpler arasında yeni anlaşma

Bankalar Birliği ile dört büyük kulüp arasında yeni bir yapılandırma anlaşması imzalandı.

FutbolArena - Bankalar Birliği ile Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüpleri arasında yeni bir yapılandırma anlaşması imzalandı. Buna göre kulüpler ilk iki yılı anapara ödemesiz olarak borçlarını 9 yıl vade ile yapılandırdı. Düzenenen basın toplantısının ardından kulüp başkanları açıklamalarda bulundular.

Ali Koç: "Buradaki en büyük çözüm, bahis gelirlerinde kulüplerin paylarının artırılması olacaktır. Bunun gerçekleştirilmesi bu işin daha hızlı çözüme kavuşmasına katkı sağlayacaktır. Bu anlaşmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun."
Ahmet Ağaoğlu: "Bugüne kadar yapılan finansal ihlaller nedeniyle Avrupa kupalarına gidemedik. Bu durum kulübümüze büyük bir zarar verdi. UEFA'dan önüne FFP kurallarını ihlal eden yaramaz çocuk imajıyla gidilmesinin önüne geçilecek."

Mustafa Cengiz: "Bankalar Birliği'ne çok teşekkür ediyorum. Bu anlaşmanın ardından 3 yıllık bir çalışma var. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a ve Berat Albayrak'a çok teşekkür ediyorum."
Ahmet Nur Çebi: "Bankaların desteği olmasaydı Türk futbolunu ileriye taşıyamazdık. Pandemide kayıplarımız daha çok arttı. Artık mali disiplin içinde olmak zorundayız."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"