comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'ın listesinde Başakşehir yöneticisi mi?

02 Haziran 2018, Cumartesi 16:15
Aziz Yıldırım'ın listesinde Başakşehir yöneticisi mi?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, seçim öncesinde yönetim kurulu listesini açıkladı ve listede eski Başakşehir yöneticisi Ahmet Ketenci'nin bulunması dikkatlerden kaçmadı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de 3 Haziran Pazar günü Türk spor tarihinin en geniş katılımlı seçimi olması bekleniyor. Bu seçim öncesinde başkanlar yönetim listelerini açıkladı. Aziz Yıldırım'ın listesinde yer alan Ahmet Ketenci'nin ismi dikkatlerden kaçmadı.


Ahmet Ketenci kimdir? Ahmet Ketenci Başakşehir yöneticisi mi?


37 yaşındaki Ahmet Ketenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü Osman Ketenci'nin oğludur. Ahmet Ketenci'nin kız kardeşi, Tayyip Erdoğan'ın oğlu Burak Erdoğan'ın eşi oluyor. 

Ahmet Ketenci, Başakşehir Kulübü resmi sitesinde yönetim kurulu listesinde yer alıyordu ancak Başakşehir kulübü Ahmet Ketenci'nin ismini listeden kaldırdı. 

Ahmet Ketenci ne iş yapıyor?


1981 yılında İstanbul ‘da doğdu. İlköğrenimini Beyoğlu Kaptanpaşa İlköğretim Okulu'nda, orta ve lise öğrenimini Eyüp İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Balıkesir Üniversitesi Elektronik Haberleşme Teknolojisi Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı'nı tamamlayan Ketenci, yönetim bilişim sistemleri konusunda da Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE) ve Cisco Certified Network Administrator (CCNA) sertifikalarına sahiptir.

2002 yılına kadar bilişim sektöründe özel bir firmada çalıştı. Kamu sektörüne Mart 2002'de Belbim A.Ş.'de Bilişim Ağları ve Akbil Teknik Hizmetler Koordinatörlüğü ile başladı.

2007 yılında Beltur A.Ş.'de göreve başlayan Ketenci, Satış Pazarlama ve Bilgi İşlem'den sorumlu müdürlük yaptı.

2013 yılında İşletmeler, Satış Pazarlama ve Kafeterya İşletmeleri Müdürlüklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı. 

Çeşitli STK'larda görev yapan Ketenci, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Halen, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
12 Haziran 2014 tarihinde Beltur A.Ş. Genel Müdürlüğüne atanan Ketenci, evli ve üç çocuk sahibidir.

Sarı lacivertlilerle ilgili son gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)