comScore
1 / 7

Aziz Yıldırım'dan flaş adım! Dünyaca ünlü scout şefini getiriyor

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yeniden başkan seçilirse gelecek sezon için işini şansa bırakmak istemiyor. Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım Dünyaca ünlü scout şefini Fenerbahçe’ye getirmek istiyor. Son dönemde hem UEFA’nın Finansal Fair Play kısıtlaması altında olan hem de yapılan transferlerle taraftarının yüzünü güldüremeyen Fenerbahçe’de başkan Aziz Yıldırım artık yapısal bir değişikliğe gitme kararı aldı ve transferi işin uzmanına bırakacak.

2 / 7
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım gelecek sezona sağlam adımlarla girmek istiyor. Bu doğrultuda yetenek avcılarından birine teklif götürdü.
3 / 7
Fotospor’un haberine göre Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, Benfica’nın scout şefi Jose Boto ismine teklif götürdü.
4 / 7
Yapılan transferler yüzünden son dönemde yüzü gülmeyen Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, scout ekibinin başına "hata şansı sıfır" bir isim getirmek için düğmeye bastı. O ismi de Portekiz’de buldu. Gaitan, Salvio, Oblak, Witsel, Garay ve Talisca gibi isimleri ortaya çıkaran Benfica’nın baş scout’ı Jose Boto…
5 / 7
Scout’ın öneminin zirve yaptığı son dönemde Boto’nun bir talibi daha var: Shakhtar. Lucescu’nun takımdan ayrıldığı günden bu yana bir türlü üst düzey oyuncu transferi yapamayan Ukrayna ekibi, Boto’ya bir scout için ödenebilecek en yüksek rakamı teklif etti.
6 / 7
Fenerbahçe ise Boto’ya rakam konusunda sınırlama getirmezken, asıl hamle ise Portekizli ismin kurmak istediği ekibi ve sistemi için kendisine yıllık 1 milyon Euro’luk bütçe sözü verilmesi oldu.
7 / 7
Boto’nun bu bütçe ile dünyanın en gelişmiş scouting sistemini kurmayı başarabileceğini de kendisiyle yapılan ilk görüşmede itiraf ettiği ise gelen bilgiler arasında.