comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'dan Bülent Yıldırım tepkisi! "Galatasaray'ın da hakkını yedi"

19 Mart 2018, Pazartesi 16:52
Aziz Yıldırım'dan Bülent Yıldırım tepkisi!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, derbinin hakemi Bülent Yıldırım hakkında konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım uzun süren sessizliğinin ardından gündem yaratan açıklamalarda bulundu. Galatasaray ile oynanan derbide hakem Bülent Yıldırım'ın yönetimini eleştiren Aziz Yıldırım, "Eyyam yaptı, Galatasaray'ın da hakkını yedi" dedi.

Doğan Haber Ajansı'na röportaj veren Aziz Yıldırım şunları söyledi:
"GALATASARAY MAÇINDA 3 PENALTIMIZ VERİLMEDİ"

"En son Galatasaray maçında 3 penaltımız verilmiyor. Bunlardan 1 tanesi verilse maç kopacak ama Bülent Yıldırım'ın sahaya bir misyonla çıktığı o kadar belli ki, siz isterseniz Messi'yi transfer edin, futbolu yöneten mekanizma şampiyonu önceden belirlediği sürece bir şey değişmiyor. Bir takımın lehine olan 3 penaltının birinde bile hakem penaltıya hükmedemiyorsa siz nasıl olacak da maçı kazanacaksınız? Kaç tane daha penaltı kazanmanız gerekiyor ki hakem sizin lehinize penaltı verebilsin? Hafta sonu diğer maçları seyrediyorum da hakemler bizim dışımızda her takım için cesurca kararlar verebiliyor."

"GALATASARAY'IN DA HAKKINI YEDİ"

"Bülent Yıldırım bizim pozisyonumuza penaltıyı vermiyor, sonra gidiyor Galatasaray'ın da hakkını yiyerek eyyam yapıyor; çünkü hatasının farkında. Bütün bir maç böyle geçti, önceki haftalar da bundan farklı değildi. Hakemler maç yönetmiyor, idare ediyorlar. Tek dertleri, iyi idare edip gözlemciden yüksek notu almak ve sonraki hafta tekrar maç alabilmek. Tabi bu yalnızca onların değil, maçı idare etmeyi yücelten bir yönetim anlayışının suçu. Elimizde bu haftaya kadar oynanan maçların hakem atamaları, bu hakemlerin maç performansları ve bu performansın nasıl ödüllendirildiğine dair kapsamlı bir rapor var. Bu rapor gösteriyor ki, maçımızda aleyhimize hata yapan hakem ödüllendiriliyor. Hakemler de bunu bilerek maçımıza geliyor. Herkes de saf saf hakemden adaletli yönetim bekliyor."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.