comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihi teklif

02 Haziran 2018, Cumartesi 17:48
Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihi teklif

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Genel Kurul'da Başkan Adayı Ali Koç'a tarihi bir öneride bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Genel Kurul'da açıklamalarda bulundu. Son derece gergin geçen Genel Kurul'da, Aziz Yıldırım zaman zaman kongre üyeleriyle tartışma yaşadı. 

"BİZ BIRAKTIĞIMIZDA YARARLI OLACAKSA TEREDDÜT ETMEM"
Ben ve arkadaşlarımın yönetimi bırakmasıyla Fenerbahçe için yararlı değişim olacaksa bir an bile tereddüt etmem. "Elbette değişim yararlıdır ama doğru zamanda, doğru şekilde yapılıyorsa...Bize muhalefet edenlerin değişimden bahsettikleri şey, sanki ben ve arkadaşlarım değişirse, sihirli bir değnek dokunacak ve her şey değişecek. Bunu sizin takdirinize bırakıyorum'

"YARGITAY HALA FENERBAHÇE MASUM DEMEDİ"

Hala Fenerbahçe masumsun demedi Yargıtay. Bu sebeple bizi bu zulmü yapanların yakasına yapışamıyoruz. Fenerbahçe'ye bu kötülükleri yapanların kimler olduğunu bilmediğimiz için değil, elimizde yargı kararı olmaksızın yapacağımız her şey zorbalık olur. Ali kardeşim bu davanın takipçisi olacağını söylüyor. 

"ALİ KOÇ BU TEDİRGİNLİKLE NASIL MÜCADELEYİ YÜRÜTEBİLİR?"

Ali Koç için BİMER'e dilekçe verilmiş. Her gün her yerde anlatıyor. Ailesi ve kendisi için duyduğu endişeyi anlatıyor. Bu hesaplaşmayı Ali Koç bu korku ve endişeyle yapabilir mi? Fenerbahçe duruşu bu mu olmalı? Bu mücadeleyi yürütebilir mi?" Sayın Ali Koç ürkmesin. 

"SUSAMAM, SUSAMAYIZ!"

3 Temmuz müthiş bir deprem etkisi yarattı. İş yerlerinizde sizler şikeci damgası yerdiniz. Çocuklarınız okula gitmek istemedi. Onlara sizin takım, başkanınız şikeci dediler. Ben bu davadan vazgeçemem. Susamam, susamayız! 

"BIRAKIN FENERBAHÇE'Yİ, REAL MADRİD'İ DÜŞÜNELİM"

Bırakın Fenerbahçe'yi, Real Madrid'i düşünelim. Bizim yaşadıklarımız Real Madrid'in başına gelse Real Madrid bu başarıları elde edebilir miydi? Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilir miydi?" Feda dedirtmemek için radikal kararlar aldık. Bazı hamlelerimiz başarılı, bazı hamlelerimiz başarısız oldu. Öpüşün, barışın mı diyorsunuz bize? Kim özür diledi Fenerbahçe'den? Fenerbahçe devlet eliyle mağdur edildi. 

"AZİZ YILDIRIM HERKESLE KAVGALI DİYORLAR"

Aziz Yıldırım herkesle kavgalı, bunun da sebebi Aziz Yıldırım diyorlar. Hırsızın hiç mi suç yok? Kendilerini Fenerbahçe'ye karşı küstahlaşan hak ettiği cevabı alır. Bunun adı kavga ise gerekirse kavga ederim. 

"ALİ KOÇ NEDEN TRİBÜN KONUSUNDAKİ DUYARLILIĞI 19 AY ÖNCE GÜNDEME GETİRMEDİ?"

Futbol takımının şampiyonluğu için 12. adam takımın olmazsa olmazı iken, bu doğru bir yaklaşımdır. Sevgili Ali, niçin bu duyarlılığı 19 ay önce gündeme getirmedin? Seçim yarışı yaparak tribünlerin ve camianın odaklanmasını bozdun. Fenerbahçe'ye kurumsallığı getireceğini söylüyor. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'ye, Fenerbahçe de Türkiye'ye kurumsallığı getirdi. Bizimle yarışamayanlar devlet himayesine sığınmadı mı? Asıl şike budur. Fenerbahçe'ye karşı sürekli haksız rekabet yaptılar, bu yolla da yenemediler. 

"BEN VAZGEÇMEYECEĞİM

Fenerbahçe'nin üstünden bu damga kalkmasın diyorsanız, benim de aday olmam gereksizdir. Bunu vicdanınıza bırakıyorsunuz. Herkes farklı düşünüyor olsa bile ben gereksiz diyemem. Arkadaşları tarafından şikeci diye alay edilen çocuklar, tribünlerde şikeci diye tezahürata maruz kalan taraftarlar için vazgeçmeyeceğim. 

"YARIN VERECEĞİNİZ KARAR NE OLURSA OLSUN..."

3 Temmuz'un yargılamasını bitmedi. Ben ve hala arkadaşlarım hala sanık sıfatıyla yargılanıyoruz. Sevgili Fenerbahçeliler, yarın vereceğiniz karar ne olursa olsun yakın gelecekte hakim önünde hesap veren yine ben olacağım. Fenerbahçe Başkanı sıfatı veya ünvan taşımaksızın, çok yakından bildiğiniz Aziz Yıldırım olacaktır. 

"BEN OLSAYDIM GALATASARAY 12 MAYIS'TA KADIKÖY'DE KUPA KALDIRAMAZDI. SİZ NEREDEYDİNİZ?"

3 Temmuz'un yargılamasını bitmedi. Ben ve hala arkadaşlarım hala sanık sıfatıyla yargılanıyoruz. Sevgili Fenerbahçeliler, yarın vereceğiniz karar ne olursa olsun yakın gelecekte hakim önünde hesap veren yine ben olacağım. Sayın Ali Koç, 12 Mayıs'ta Galatasaray burada kupayı kaldırdı. Ben hapisteyim. Siz niye önlemediniz? Ben burada olsaydım Galatasaray kupayı kaldıramazdı. 2011 yılında cebinizden 5-10 milyon koysaydınız da Lugano, Santos kalsaydı. Fenerbahçe de 2012'de şampiyon olsaydı. Alex'i benim kadar kimse sevemez. Ben Fenerbahçe'yi daha çok seviyorum ama. Hepiniz Alex'i yuhalarken, ben tek başıma alkışladım."

"GALATASARAY VE BEŞİKTAŞLILARI ÜYE YAPIYORMUŞUM!"

Senin yönetiminde iki arkadaş var, bana durmadan sallıyorsunuz. Galatasaray ve Beşiktaşlıları bu kulüye üye yapıyormuşum. Aziz Yıldırım bu kulübe bilerek Galatasaraylı ve Beşiktaşlı üye yapmadı. Bilmeden yapmışımdır. Ne dedimi, bir gün herkes Fenerbahçeli olacak dedim. 

"1 MİLYON ÜYE PROJESİ"

1 milyon üye projesi yaptım. Fenerbahçe halkın takımı, halka insin diye 2006'da düşündüm bu projeyi. Metris'teyken getirdim. Bunları inceledim ve sonra Şekip ve Vefa bey'e verdim. Sonuçta bu tüzüğüe bunu koyduk. Bir kişi referans verip ben Fenerbahçeliyim diyorsa üye oluyor. Onun geçmişini bilemem. 

"ALİ KOÇ'UN LİSTESİNDEKİ BURHAN KARAÇAM GEÇMİŞTE GALATASARAY ÜYESİ"

"Ali Koç'un listesindeki Burhan Karaçam 1980'den 1995'e kadar Galatasaray kulübünde üyeymiş. Hepinize saygılar."Hepinize saygılar. 

"GEL SEN FUTBOLU YÖNET, BEN BAŞKAN OLAYIM FENERBAHÇE KAZANSIN"

Sayın Ali Koç gel futbol şubesini sen yönet, ben başkan olayım ve amatör şubeleri ben yöneteyim. İkimiz de söylediğimiz paraları koyalım. Bir kişi kazansın, Fenerbahçe kazansın! "Bu yarışın kazananı Fenerbahçe olsun. Bir fazla veren almasın, kazanan Fenerbahçe olsun. Ben bugüne kadar bu rakamları verdim zaten. Verdim. 1998 yılında verdim. Ama madem öyle, sorunu birden çözelim. Hani diyorsunuz ya Aziz Yıldırım futbolda başarısız, amatör branşlarda başarılı diyorsunuz ya... Siz de koyun, ben de koyayım, böylece kulübün imkanı iki katına çıksın. Siz futbolu kurumsallaştırın, biz de hak-hukuk mücadelemizi sürdürelim."

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.