comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a cevap: 'İspatlasınlar, şerefsizim!'

28 Mayıs 2018, Pazartesi 19:31
Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a cevap: 'İspatlasınlar, şerefsizim!'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TRT Spor Basın Tribünü programında seçime dair konuştu ve Ali Koç'un iddialarına canlı yayında yanıt verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TRT Spor Basın Tribünü programında katıldı ve öncesi merak edilen soruları yanıtladı. 

"KONGREY FENERBAHÇE YÖNETİMİ ORGANİZE ETMİYOR"
Yönetim ve şahsım olarak karışmak istemiyorum hiçbir şeye. Kongreyi Fenerbahçe yönetimi organize etmiyor. Neyse kuralı ve tüzüğü, ona göre organize edilecek. 26.000 katılım hakkı var. İşi olan, hastalanan olabilir. Tahminimce bu civarlarda katılım bekliyorum. 

"ALİ KOÇ ERKEN ADAYLIĞI BAŞLADIĞI İÇİN..."

Ali Koç'un erken açıklaması nedeniyle başladı. Biz sonra kendi çevremizle konuşarak çalışmalara başladık. Fenerbahçe camiası 3 Temmuz'la birlikte çok acılar çekti. FETÖ örgütü tarafından ele geçirmek için operasyonlar yapıldı. Bunun adı şike değildi. Adı şike davası olarak başladı. Bu camiayı ele geçirmekti. İkinci hedef diğer spor kulüplerini ele geçirmekti. Fenerbahçe Başkanı çünkü Kulüpler Birliği başkanıydı ve güçlüydü. 

"3 TEMMUZ SONRASI FENERBAHÇE DEĞER KAYBETTİ"

Bu yaşananlar sonra Fenerbahçe'nin değerleri kaybetti. 3 Temmuz'la birlikte Fenerbahçe değer kaybetti. Hak ettiğimiz halde Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik. Maddi ve manevi zararlar verdi kulübe. Çocuklarımız okula gitti. Diğer takımların taraftarları olan çocuklar, okulda çocuklarımıza "Siz şikecisiniz." dediler. Fenerbahçe'nin bir hesaplaşma yapması lazım. O gün bize yaşatılanlar sonrasında birey ve kurum olarak maddi, manevi anlamda hesaplaşmanın yapması lazım. Ne zaman? Yargıtay kararından sonra. Yargıtay kararı bizim yaşadıklarımızın hepsinin bittiğini gösteren bir karar olacak. Biz sonra herkesle hesaplaşacağız. Bu hesaplaşmayı ben ve benim arkadaşlarım yapar. Fenerbahçe camiası bütün bu birey ve gruplarla hesaplaşacak. Kayıplarını isteyecektir. 

"BEN ALİ KOÇ'A FETÖ'CÜ DEMEDİM"

Ben kapalı kapılar ardında konuşacak kadar karaktersiz bir insan değilim. Ali Koç'a hiçbir zaman FETÖ'cü demedim. Benim düşüncelerimde böyle bir şey yok. Böyle bir şey olsaydı, 2015'te Ali Koç'u yerime aday göstermezdim.  "Benim bilgim dahilinde başkaları gidip şikayet etmişse ve bundan dolayı beni suçluyorlarsa, onlar namussuz ve şerefsizdir. Ali Bey, sanki FETÖ'cü diye şikayet ettirmeyi bizim yaptırdığımızı söylüyor. Bunu ispatlarlarsa namussuz ve şerefsizim. Ben birini suçlayacaksam çıkar kamuoyunda suçlarım. Ben yürekli adamım. Öyle kapalı kapılar ardında konuşmam. Benim ne kadar yürekli olduğumu 3 Temmuz'dan bu yana biliyorlar. Ali Koç abisini alıp gelsin yanıma. Her gün kulüpteyim. Ali Koç'u bir daha buradan uyarayım. Sen Koç ailesinin çocuğusun. Bunlar basit şeyler. Olaylara biraz daha geniş bak. Kimse ne sandıktan oy çalabilir, ne fazla oy atabilir. Hiçbir şey olmaz."

"400 MİLYON EURO BORÇ VAR"

Borç var tabii. 400 milyon euro, her yerde söylüyoruz. Kur farkından dolayı artış oldu. Fenerbahçe'nin borcunun nerelerden geldiği belli. Basket takımının 15 milyon euro açığı var. 4 sene Final Four'a gitti, 60 milyon euro. Fenerbahçe'nin borcu var. Diğer kulüplerin, bunun katı borcu var. İki kez Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik. Buralara gidebilseydik 400 milyon euro olan borcu 300 milyon euro'ya düşürecektik. Ali Koç kulübe para koyacağım diyor. 3 sene mi başkanlık yapacaksın? Bu para ancak 3 seneye yatar. Başkan seçilmezseniz Fenerbahçe'ye para vermeyecek misiniz? Ben ne vadediyorsam hepsini vereceğim. 

"DEVLET BİZE VERDİĞİ ZARARI KARŞILAYACAK"

Devlet bize verdiği zararı karşılayacak. Devletin polisi, devletin hakim savcısı yaptı bu operasyonları. 2011'de Fenerbahçe atlıyordu. Fransa'da Fransız dergisi önümüzdeki 10 yılın Avrupa şampiyonu iki adaylarından biri olarak gösterdi Fenerbahçe'yi. Forbes dergisi Aziz Yıldırım'ın mucizeleri diye manşet attı. Ön sayfada ben vardım. İlk 20 takımın içindeydik bütçe olarak. 

"FATİH TERİM MİLAN'A GİTTİĞİNDE SORUN ÇIKTI! NEDEN?"

"Fatih Terim, Milan'a gitti. Sportif direktör bu, oyuncular bu dediler ve oyuncular  ile arasında problem çıktı, yaşananları biliyoruz. Burada hep beraber karar verip, hep berabere yapmak lazım. Kazanınca, kaybedince hepimiz sorumlu olmalıyız. Ben gerektiğinde hoca ile konuşabilir miyim. Yönetici veya. 

"HER ŞEYİ BİZ YARATTIK"

1998'de geldiğimde 16 milyon dolar bütçe, 25 milyon dolar borcu vardı kulübün. 30 milyon dolar kendi kaynaklarımdan kulübe hibe ettim. 80 milyon dolarlık stadı yaptık. Ben mühendislik yaptım. Sabah akşam orada dikildim. Biz böyle çalıştık. Fenerbahçe'nin kasasında milyon dolarlar vardı da, biz mi harcadık? Her şeyi biz yarattık. 

"2011'DE ÇAĞ ATLIYORDUK"

2011'de Fenerbahçe çağ atlıyordu. Fransa'da Fransız dergisi önümüzdeki 10 yılın Avrupa şampiyonu iki adaylarından biri olarak gösterdi Fenerbahçe'yi. Forbes dergisi Aziz Yıldırım'ın mucizeleri diye manşet attı. Ön sayfada ben vardım."

"FENERBAHÇE'Yİ HALKIN TAKIMI YAPTIM"

Koskoca bir camiayı aldım bugünlere getirdim. Fenerbahçe'yi halkın takımı yaptım. Fenerbahçe halkın takımı diyorlardı, halktan kimse üye olamıyordu


Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Feenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"