comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'a tatsız sürpriz! 'Artık kupaları konuşmak istiyoruz'

10 Nisan 2018, Salı 18:34

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında katıldığı bir davette sarı lacivertli bir üye ile karşı karşıya geldi.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de Haziran ayında gerçekleştirilecek seçimli genel kurulda yeniden aday olduğunu açıklayan Aziz Yıldırım'a seçim çalışmaları sırasında şok çıkış. Aziz Yıldırım katıldığı bir davetiyede bir genel kurul üyesi ile sözlü tartışmaya girdi.

''BİZ ARTIK SOKAĞA ÇIKTIĞIMIZDA...''
Geçen gün Sarı Lacivert Derneği'nin davetine katılan Aziz Yıldırım, burada bazı üyelerin sorularını yanıtladı. Projelerden, arazilerden ve gayrimenkullerden bahseden Aziz Yıldırım, konuşması sırasında bir üye ile karşılıklı diyalog kurdu. Yıldırım'ı eleştiren üye, "Biz artık sokağa çıktığımızda aldığımız kupalardan, şampiyonluklardan bahsetmek istiyoruz. Arazilerden, arsalardan, tapulardan değil." ifadelerini kullandı. Bu sözler sonra Aziz Yıldırım da üyenin eleştirisini cevapsız bırakmadı
 

Ali Koç, Aziz Yıldırım hakkında ne dedi?


Ali Koç geçmiş toplantılarda da değindiği bu konu üzerinde tekrar dururken, özellikle başkan Aziz Yıldırım'a edilen küfürlerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Ali Koç yaptığı konuşmada "Başkan için sosyal medyada, salonda, tribünde veya sokakta yapılan olumsuz tezahuratlar, hakaretler ve maalesef küfürler söz konusu. Bu hakaretleri ve küfürleri eden kişiler veya gruplar eğer bize şirin görünmek için başkana veya yönetime hakaret ederlerse, biz bunu kendimize söylenmiş hakaret olarak kabul ediyoruz. Bu kesinlikle durmalı! Bunu kesinlikle tasvip etmiyoruz ve bu küfürleri biz kendimize yapılmış olarak addediyoruz." ifadelerini kullandı. 
 

Fenerbahçe seçimi ne zaman, nerede yapılacak?


Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında gerçekleşecek olan seçimde yaklaşık 25 bin kongre üyesi oy kullanılacak. 25 bin kişi civarında bir kalabalık beklendiği için salona sığmama ihtimali üzerine Başkan ve yönetim bundan sonraki kongrelerin Ülker Arena'da yapılmasının zor olduğunu düşünüyor. Bu sebeple yapılan değerlendirmede Fenerbahçe'de önümüzdeki diğer kongrelerin daha geniş ev ve büyük bir yerde yapılması planlanırken, Ülker Stadı da seçeneklerden biri olarak değerlendirildi. Seçimli kongre Haziran ayında yapılacak.

BU KONGRE ÜLKER ARENA'DA

Öte yandan bu fikirin gündeme gelmesine rağmen Haziran ayındaki kongre Ülker Arena'da yapılacak. Ancak bundan sonraki kongrelerin üye sayısının artmasından dolayı daha büyük ve geniş bir yerde, ayrıca elektronik ortamla da oy verme imkanı sağlanması üzerine çalışmalar yapılıyor. 

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık seçimi, 2-3 Haziran 2018 tarihlerinde Ülker Spor Arena'da gerçekleştirilecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.