comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım seçimin stadyumda yapılacağını açıkladı

12 Nisan 2018, Perşembe 21:40
Aziz Yıldırım seçimin stadyumda yapılacağını açıkladı

Fenerbahçe üyeleriyle bir araya gelen Aziz Yıldırım, seçimli kongrenin Ülker Stadyumu'nda yapılacağını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, seçimli kongre öncesi kendisini destekleyen üyelerle toplantı gerçekleştirdi. Kürsüde konuşma yapan Aziz Yıldırım, başkan adayı Ali Koç ile yarışacağı seçimli kongrenin Ülker Stadyumu'nda yapılacağını duyurdu. Türk futbolunda ilk kez bir seçimli kongre stadyumda gerçekleşecek.
 

Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe seçimi ve Ali Koç açıklamaları


Üyelere seslenen Aziz Yıldırım, Hep mutlu değil, mutsuz günlerimiz de oldu. 20 yılın hesabını yaptığımda şunu görüyorum, 20 yıl benim için bir şereftir, onurdur. Aileme bırakabileceğim en büyük şeydir. 2001 yılında ailem benden başkanlığı bırakmamı istedi. Kızım mezun oldu, mezuniyet törenine gidemedim. Çünkü Samsun' a  şampiyonluk maçına gittim. Kızım bana "Sen bizi mi çok seviyorsun Fenerbahçe' yi mi?" dedi. Bırakmamam için taraftarlar yürüdü, baskılar oldu. Ben de devam ettim." dedi.

"SON KEZ ADAYIM"
3 Temmuz süreci ve 15 Temmuz darbe girişimine değinen Aziz Yıldırım, "3 Temmuz' da bir deprem yaşandı. 3 Temmuz' daki direniş, 15 Temmuz' da tüm vatandaşlarımıza feyz oldu ve sokağa döküldüler. Yargıtay kararı hala sonuçlanmadı. Hala ne olacağını bilmiyoruz. Biz endişeliyiz ve rahat değilim. Bu dava bittiği anda hepimiz hukuk yönünden temize çıkmış olacağız. Maddi ve manevi kayıpların mücadelesi başlayacak. Bu mücadeleyi başlatmak ve sonraki arkadaşlara devam ettirmek için son kez 1 dönem daha adayım." ifadelerini kullandı.

FUTBOLARENA DUYURDU, AZİZ YILDIRIM AÇIKLADI

Altyapı projesini açıklayan Aziz Yıldırım, "Altyapıya önem vereceğiz. Türkiye çapında araştırma yaptırdım. Fenerbahçelilere sorulan soruların cevaplarında, en çok ön plana çıkan konu altyapı idi. Oran %25,4. Altyapı ile ilgili saha yapımlarına bu ay Gebze'de başlıyoruz. Avrupa'nın çok önemli bir ismiyle anlaştık, altyapıyı ona ve ekibine emanet edeceğiz. Bu salt bir altyapı projesi değil, futbolda kalkınma projesidir ve tüm ülkeye örnek olacaktır." sözlerini sarf etti. 

FutbolArena, Aziz Yıldırım'ın altyapı devrimini gün içinde açıklamıştı:
 
"HER BRANŞTA ŞAMPİYON OLACAK YAPI"

İddialı açıklamalar yapan Aziz Yıldırım, "1998 yılında başkan olduktan sonra, stada gittiğimizde kolonların arasından maç izliyorduk. İlk stadı Fenerbahçe Spor Kulübü kendi olanaklarıyla yapmıştır. Bizden sonra devlet yardımıyla 35 tane stat yapıldı. Her branşta şampiyon olacak, 2007'deki gibi bir yapıyı tekrar oluşturacağız. Sermaye artışı yapmayacağız. Yönetimin hisse satışı yetkisini genel kurulda kaldıracağız." dedi.

"ALİ KOÇ İYİ BİR FENERBAHÇELİDİR"

Ali Koç hakkında yeni yorumlar yapan Aziz Yıldırım, "Ali Bey iyi bir Fenerbahçelidir. Önemli olan 3 Temmuz'daki birlik ve beraberliğin sağlandığı bu camianın bölünmemesidir. Bölersek, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu ortadan kalkmış olur. Benim adıma, sosyal medyada veya başka bir yerde hiç kimse, kimseye, hiçbir adaya hakaret etmemelidir, kabul etmiyorum! Aynı şekilde bana, arkadaşlarıma ve ailelerimize de yapılan hakaretleri kabul etmiyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz, hiçbirimiz birbirimizi kırmayacağız. Saygı ve sevgi göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!