comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım: 'Hedefimiz şampiyonluk'

30 Mayıs 2018, Çarşamba 09:55
Aziz Yıldırım: 'Hedefimiz şampiyonluk'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, seçim öncesinde FOX TV'nin konuğu oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de kritik seçime sayılı günler kala adayların çalışmaları hızlandı. FOX TV'ye konuk olan Aziz Yıldırım, önemli açıklamalar yaptı. 


Aziz Yıldırım'ın FOX TV'deki açıklamaları


"Sayın Cumhurbaşkanı ile uzun süredir görüşmedim. Ben Fenerbahçe'yi siyasetten uzak tutmaya çalıştım." diyen Aziz Yıldırım, "3 Temmuz sürecinde biz dik durduk. Lider olmazsa iyi mücadele edemezsiniz. 15 Temmuz'da Sayın Cumhurbaşkanının liderlik vasfı nedeniyle insanlar sokağa döküldü ve erken müdahale edildi" şeklinde konuştu.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Yeniden başkan adayı olma isteğiyle ilgili de konuşan Yıldırım, "Başkanlığı isteme sebebim Fenerbahçe'nin haklarını alması için mücadele etmek. Fenerbahçe'nin her zaman hedefi şampiyonluktur. Daha önce 6 defa yaptım, yine yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

"RAMİL BÜYÜK BİR TANITIM OLDU"

"Ramil Guliyev 7 senede bu başarıya ulaştı. Ramil'in şampiyonluğu için Avrupa'da 'Türk çocuğu ve Fenerbahçe sporcusu' denildi. Büyük bir tanıtım oldu."


Fenerbahçe'nin borcu ne kadar?


Fenerbahçe'nin borçlarını ve varlıklarını açıklayan Aziz Yıldırım "Fenerbahçe'nin 400 milyon Euro borcu var. Kulübün 329 milyon dolar da tapulu mal varlığı var. Bunları satıp borcu öderseniz 100 milyon Euro açık kalır. Ali Bey, kendi dönemini idare etmek için bir paket sunuyor. 3 Temmuz yüzünden 2 sene Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik. 2 yılda 100 milyon Euro gelir elde edecektik. Aradaki fark bundan kaynaklanıyor." dedi. 

ALTYAPI YORUMU

"Altyapıya ağırlık vermemiz gerekiyor. Çözüm bu." diyen Aziz Yıldırım'a, programın sunucusu İsmail Küçükkaya "20 yılda bunu yapmanız gerekmez miydi?" diye sordu. Aziz Yıldırım'ın cevabı ise "Yaptım. 2005'te altyapı için hoca getirdim. Sonra geldi 'A Takımın başına beni geçirin' dedi." oldu. 


Aziz Yıldırım Ali Koç için ne dedi?


"20 yıllık dönemimde 6 şampiyonluk, 9 ikincilik var. Sportif olarak başarısız değildik. Üstelik 3 Temmuz'u yaşadık. En iyi dönemimizde Avrupa'ya gidemedik." diyen Aziz Yıldırım, Ali Koç hakkında da konuştu. Yıldırım "Ali'yi seviyorum. Adaylık hakkını kullandı, bir problem yok." ifadelerini kullandı.

"SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE"

Aziz Yıldırım konuşmalarının sonunda "Kongremiz nezih bir ortamda kavgasız bir şekilde geçecektir. Herkese örnek olacağız." derken, İsmail Küçükkaya'nın "Son sözünüz nedir?" şeklindeki sorusuna da "Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe." diyerek cevap verdi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"